Het gemeentebestuur van Apeldoorn had een zeer moeizame verhouding met de buson dernemingen in haar gebied. Wij zullen hier niet verder op ingaan. Apeldoorn plaatste een advertentie voor gegadigden van de exploitatie van de stadsdienst. Zo kon het gebeuren, dat in mei 1941 V.d. Ende met zijn Kromhout/Verheul- bussen naar Apeldoorn verhuisde om daar de stadsbuslijnen te gaan exploiteren. Zoals iedere vervoerder had het bedrijf in de oor log te maken met inkrimpen en stopzetten van de diensten, maar na de oorlog werd het bedrijf weer opgebouwd. Als eerste Nederlands bedrijf is V.d. Ende met een toeristische autobusdienst naar een buitenlands vakantiecentrum begonnen en wel naar Nice in Frankrijk. Maar in Apeldoorn zelf liep het niet voorspoedig. De concessie liep tot 1952 en ondanks een beroep en gevoerde processen ging de concessie op 1 november 1952 over naar een ander bedrijf. V.d. Ende is na moeilijkheden in Apeldoorn gekomen en is weer na moeilijkheden uit die stad vertrokken. Het bedrijf verhuisde weer naar Schiedam. Van daaruit zette het de zaken voort als touringcarbe- drijf en met vakantiereizen naar de Cöte 'd Azur. In het pand aan de Van Cleeffstraat vestigde zich later reisbu reau en busbedrijf Broere. V.d. Ende zette elders in de stad nog wel de zaken voort, maar is langzamerhand geheel verdwenen en leeft alleen nog voort in de herinnering. In ons volgend nummer volgt het slot van dit artikel. N.V. VAN DER ENDE's autobusmaatschappij Vanaf heden weer te Schiedam V. SCeAVaKVi Kromhout met Verheul-carrosserie 1939. Het oude vertrouwde adres voor het huren van reiswagens. Uitstapjes, vaeantiereizen in binnen- en buitenland Van Cleeffstraat 7, Telefoon 65237 174

Scyedam | 2005 | | pagina 22