jullie lopende hand schrijft weemoedige vrolijkheid ruisende poëzie van een handelend wandelend lichaam jullie taptoe wordt ruisende poëzie De bundel 'Schoonpraten' is niet gedateerd. Dat geldt ook voor de tweede bundel 'Driekleur hijsen', waarin ook gedichten opgenomen zijn van Sleutelaar en Vaandrager en - als dank voor de hulp bij het stencillen - het aan mij opgedragen gedicht 'Beziers 1954'. Inmiddels waren de 'Douches' een begrip en moest er vanwege toenemende belangstelling uitgeweken worden naar andere lokaties, zoals het Wijkcentrum op het dr. Wibautplein en het gebouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven. Erkenning was er ook. In 1957 bood Pierre Janssen Scholten en zijn 'Douches'een avond aan in het Stedelijk Museum. De krant 'Trouw' daarover:" Temidden van moderne schilderkunst gezeten, luisterden de aanwezigen vervolgens nog naar moderne muziek en Bulgaarse volksmuziek, een keuze van de schilder Ger Lataster die op deze avond aanwezig was (en die toen in het museum exposeerde, CvdG). Scholten is gestopt op het hoogtepunt. Muziek werd 'live' ten gehore gebracht door muzikanten als Ruud Kuyper (piano), Tony Viola (drums) en Jan Fens (bas) en niet via een van thuis op de fiets meegebracht pick- upje. Onder de dichters die uit eigen werk kwamen voorlezen, waren nu ook Belgen als Gust Gils en Hugues Pemath; van de laatste verscheen begin september onder de titel 'Gedicht' het verzameld werk bij Lannoo/Atlas. Scholten over dat stoppen: "Het was mijn ding niet meer. Het spel was eruit, het werd een Zo bescheiden (van opzet) als het begin was, zo bescheiden was ook het einde van de 'Douche'. Op woensdag 9 juli 1958 schrijft het Rotterdams Nieuwsblad op pagina 7 onder het kopje "Schiedamse Douche is ter ziele": Naar wij vernemen heeft de Douche opge houden te bestaan. Oorzaak hiervan is waarschijnlijk het feit, dat Karei Scholten, die de bijeenkomsten van de Douches doorgaans op touw zette, dit niet langer kan doen in verband met zijn studies. Voor vele jongeren zal het ontbreken van de Douche ongetwijfeld als een gemis worden gevoeld". 177 organisatie. Ce es van der Geer, auteur van dit artikel,verdiept in gedichten van Karei Scholten jr.

Scyedam | 2005 | | pagina 25