Familie en vrienden kwamen van heinde en ver naar de Kethelse feestelijkheden. In je zondagse kleding flaneren was iets waar je je al weken op verheugde. Het feestterrein was een ontmoetingsplaats voor jong en oud. Hernieuwde kennismaking en ontluikende liefdes. In de jaren zestig stond op het kermisterrein aan de Schiedamseweg op het land tegenover het raadhuis een loket waar men voor de entree een kwartje moest betalen. Op vertoon van je lidmaatschap van de Oranjevereniging mocht je gratis het feestterrein op. Wasje geen lid, dan kocht je bij de kassier aan het loket een kaartje; Jan Wever (de dorpsschilder) scheurde de kaartjes af en veldwachter Korpel hield toezicht. Eindjaren zestig wordt Kethel volgebouwd en wordt het steeds moeilijker om een goed ter rein te vinden voor het houden van een kermis en volksspelen. Bovendien is het aantal vrij willigers om de spelen te organiseren beperkt en in de benodigde veiligheidsvergunningen staan steeds scherpere regels. De kermis wordt nog tweemaal per jaar op het manifestatieterrein op het Bachplein gehouden, maar de saam horigheid en dorpsgezindheid ont breken daar. Zoals eerder genoemd wordt het jaar lijks tonnetje steken nog met veel en thousiasme gehouden op de Kerkweg tegenover de Jacobuskerk, georga niseerd door muziekvereniging Sint Radboud. De Oranjevereniging Kethel orga niseert jaarlijks op 30 april, 15 Op weg naar de kermis, links: het Noordeinde in 1939 en rechts: in de Dokter Sauerstraat in 1958.

Scyedam | 2006 | | pagina 15