Besluit Dit was een terugblik op een van de meest merkwaardige bladen, die in ons land verschenen. Met soms ten onrechte verdwenen literaire bijdragen. Voor wie eigenlijk geschreven? Het werd gestuurd naar café's, maar hoeveel café's hadden een leestafel? Waar bleven deze bla den? Met moeite zijn de weinige overgebleven exemplaren te traceren. Op zaterdag 27 sep tember 1986 is door de KRO-radio in haar literaire programma "Spektakel" aandacht besteed aan het blad, samengesteld door Cees van der Wel en Diana van Dijk. In dit programma kwamen aan het woord A. Helman, A. den Doolaard en S. Carmiggelt. In dit artikel hebben wij stukjes tekst van deze heren (in spreektaal) uit dit programma opgenomen. Een indertijd aangekondigd boek over dit programma is nooit verschenen. Een andere bron is: "Een toegenegen vriend, al ben ik wellicht lastig. De briefwisseling Dr. RH. Ritter Jr. - Herman de Man (1928-1946)." Samengesteld door Jan J. van Herpen. Hieruit blijkt, dat Rijnbende geprobeerd heeft na de oorlog het Blijmoedig Maandblad onder redactie van Ritter en Anton Coolen voort te zetten. Het is er niet van gekomen en van beide heren zijn geen na-oorlogse bijdragen bekend. Over het blad is ook geschreven door Henk van Gelder in "De rokende schoorsteen". Oude exemplaren van het Blijmoedig Maandblad zelf vormen natuurlijk een voorname in spiratiebron. 90 SChi»flW In 1951 werd in Joop Gees inks "Dollywood" in Duivendrecht een reclamefilm voor Rijnbende gemaakt.

Scyedam | 2006 | | pagina 18