Geen ambulance heeft het zwaarder gehad en beter gedaan dan die haar taak vond te Sjorloe. "t Verheugd het comité, dat juist daarbij een Schiedammer was. Jaren geleden zegt spr. waren we buren en als ik mijn geheugen raadpleeg dan komt daarbij de herinnering op aan een eerste klas bengel. Ik wil dat hier zeggen, omdat 't mij zoo innig genoegen doet, Van den Berg, dat uit de eerste klas bengel een eerste klas kerel is gegroeid, die de eer van zijn land niet dient om geld, maar omdat hij gevoelt, dat de eer van zijn vaderland zijn eigen eer is. Ge hebt ginds een makker achtergelaten. Een steen dekt zijn graf, die aan de volgende geslachten zal melden, dat in dagen van leed en rouw van het Noordzeestrand Hollanders kamen om dat leed te verzachten en te redden wat mogelijk was en dat die Hollanders trouw waren om hun roeping tot in den dood. Dat is een hooge onderscheiding. Maar voor zijn verwanten is 't een weemoedige gedachte, dat juist zijn offer werd aangenomen. Dan wenschte spr. de ouders van den gelukkig teruggekeerde geluk met diens behouden terugkomst, waarna allen werden uitgenodigd een glas wijn te drinken. Nadat de eerewijn gepresenteerd was, bleef men nog enigen tijd bijeen en verhaalde de teruggekeerde 'een en ander van zijn verblijf ginds. Schiedamsche Courant 19 november 1928 Schiedamsche Roode Kruis Transportcolonne De afdeeling transportcolonne van het Schiedamsche Roode Kruis viert feest! Dat deze feest avond niet opgemerkt voorbij gegaan is bleek Zaterdagavond wel, want velen hadden zich opgemaakt om dezen feestavond, ter gelegenheid van het 14-jarig bestaan der afdeeling, bij te wonen. De avond werd geopend met een tombola, die zeer lang duurde; het was ongeveer 9 uur, toen alle aanwezigen in de propvolle zaal van den R.K. Volksbond voorzien waren en de voor zitter, de heer Van den Berg, den feestavond officieel opende. In het bijzonder heette hij de heeren dr. A.H. de Bruin en dr. J.A.K. v.d. Berg hartelijk welkom. Namens de leden der afdeeling overhandigde de heer Bel den voorzitter een eiken vaandel- kast, die door eerstgenoemde zelf vervaardigd was. De Voorzitter dankte de leden voor dit geschenk. Daarna werden er drie tableaux vertoond, die het werk der afdeeling symboliseerden, terwijl mevr. Truus v.d Berg-van Zuuren bij elk tableau een couplet van het Roode Kruislied zong. De E. en L. Follies, die voor Schiedam geen onbekenden zijn, hebben de aanwezigen geamu seerd. Onder de liedjes, die zij zongen waren oude bekenden, doch ook enkele nieuwe liepen er door. Het dubbel-folly-quintet, was een aardig parodietje. De miniatuur-partituur van den dirigent was wel wat al te klein, maar dat geeft niet. Het is ook een parodie. De costumes en ook de lichteffecten waren verzorgd en het optreden der follies beantwoord de dan ook geheel aan het doel, want er was feeststemming in de zaal en die bleef er tot het einde toe. Na den feestavond was er nog een gezellig samenzijn onder leiding van den heer A. Schilperoord met medewerking van een jazzband. 154

Scyedam | 2006 | | pagina 10