Hedenmorgen heeft een lid van het personeel der firma Blazer een poging gedaan om den aap in den boom te bemachtigen, maar daar had hij toch nog niet van terug. Het beest maakte zich uit de voeten, toen hij een man den boom zag inklauteren. Vermoedelijk heeft hij wel mede lijden gehad met die onhandige menschen, die maar twee handen hebben en zich tusschen de takken zoo traag verplaatsen. Dat kan een aap beter! Men zou de firma Blazer een genoegen doen, als men zijn goede hart niet al te zeer liet spre ken en den vluchteling geen voedsel verstrekte. Dan zoekt hij zijn oude omgeving wel weer op en als hij in den tuin terug komt, zal het wellicht spoedig uit zijn met zijn vrijheid, want er wordt nog altijd op hem gelet! 20 oktober "De" aap De belangstelling voor zijn persoon is den aap in de boomen aan "den waterkant" bij de Kip- penbrug toch wat te machtig geworden. Hedenmorgen, toen het licht begon te worden, heeft hij zich uit zijn verheven verblijfplaats laten zakken en is de St. Liduinastraat ingekuierd en toen een hek in de Warande overgewipt, om weer naar de rustige tuinen achter de woningen aan de Nieuwe Haven terug te keeren. Het leven werd hem aan den voorkant wel wat zwaar gemaakt. Gistermorgen hebben werk- loozen getracht het beest te vangen en zijn met stokken gewapend in den boom geklauterd. Maar zoo min men vliegen met azijn vangt, vangt men apen door ze na te zitten in boo men...! De lieve straatjeugd nam, zoodra de politieagent, die de laatste dagen aan het eind der St. Liduinastraat geposteerd was, zich verwijderd had, de gelegenheid te baat om het stomme b;eest te bekogelen. "Stom" is het beest eigenlijk niet, want het schreeuwt soms zeer onwelluidend, als hem het leven zuur wordt gemaakt. Behalve "treiteraars" zijn er toch ook menschen, wier hart warm klopt voor den eenzame daar in die kale takken. Vanmorgen even 6 uur ging reeds een bewoner der St. Liduinastraat, vermoedelijk zelf met een nuchtere maag, den aap zijn ontbijt brengen, bestaande uit een paar ba-nanen. Maar toen was de aap juist verdwenen. In het St. Liduinahofje had men echter een ander beest ontdekt, n.l. een stekelvarken, half verscholen onder bladen, zijn stekels venijnig opgezet. Ook al ontsnapt uit Blazers Dierentuin. Maar dat beestje wordt niet het voorwerp der publieke belangstelling, want het is reeds weer terug gebracht naar den tuin. Een dierenvriendin heeft ons een ingezonden stuk doen toekomen, waarin zij haar hart lucht over dat getreiter van den aap. Nu hij van het schouwtooneel is verdwenen, heeft het opne men van die klacht weinig zin meer. Juist, toen we hedenmorgen met den heer Blazer een gesprek voerden over "het onderwerp van den dag", werd er buiten geroepen: "Baas, de aap zit op het dak". In Blazers Dierentuin wordt nu een val geconstrueerd, die een eind moet maken aan de vrij heid van het ontsnapte beest. Het is een langwerpige kist, met aan de eene zijde een wand van stevig glas en aan den anderen kant een openstaande schuif, die neervalt, als aan een banaan getrokken wordt, die in het midden van den val zal worden opgehangen. Die glazen achter wand is noodig, want een aap is slim en zal zich niet zoo spoedig in een val laten lokken. Die glazen plaat aan het eind moet bij den aap de veronderstelling wekken, dat hij in ieder geval aan de voorzijde zal kunnen ontsnappen, als hem de terugtocht mocht worden afgesneden. 171

Scyedam | 2006 | | pagina 27