Dat de heer Blazer 25 belooning voor het vangen van den vluchteling heeft uitgeloofd, is een verzinseltje. De handelswaarde van het beest is vermoedelijk niet eens 25, aangenomen nog dat hij geen bronchitis heeft opgeloopen bij zijn avontuur. 23 oktober De aap 't Is uit met de dolle sprongen van den aap. Hedenmorgen is hij gevangen. Na Zaterdagmorgen de Nieuwe Haven vaarwel te hebben gezegd, is hij, eerst nog een mor- gentje in de buurt van Blazers Dierentuin gebleven, maar daarna is hij de Burgemeester Knappertlaan overgestoken en Zondag was hij in den tuin van de familie Dirkzwager-Cool aan den Warande, waar hij de laatste peer, die aan den boom hing, buit maakte. Hedenmorgen echter waagde de aap zich, waarschijnlijk door honger gedreven, enkele malen zeer dicht in buurt van de achterkeuken en fietsenbergplaats naast de woning van genoemde familie en dit is hem - althans voor zijn vrijheid - noodlottig geworden. Aan de deur van de bergplaats werd een touw bevestigd, zoodat deze van eenigen afstand dicht getrokken kon worden. Voor den ingang en er in, werden wat stukjes peer enz. neergelegd en een der dienstboden stelde zich verdekt op. De aap liet niet lang op zich wachten, doch de eerste po ging mislukte doordat het touw op het beslissende moment losschoot, zoodat de aap nog de beenen kon nemen. Hoewel het leek alsof de kans verkeken was, keerde hij echter - hij had blijkbaar de eerste maal geen gelegenheid gehad zich voldoende te goed te doen - na enige tijd terug, de schuilplaats werd weer betrokken en toen hij zich ten tweede male naar binnen waagde, deed een forse ruk vanuit de schuilhoek de deur dichtklappen en de vluchteling was opgesloten. Opgesloten, maar nog niet gevangen! Want dat had nog heel wat voeten in de aarde. De heer J. Blazer en een employé verschenen ten tooneele en na veel moeite, slaagden die er in het beest te bemachtigen. Een leege mand over den aap beperkte de ruimte, waarin hij zich nog vrij kon bewegen en toen de staart ge grepen was - het handvat van een aap! - duurde het nog een oogenblik en de vluchteling was in een meegebrachte zak verdwenen. "Hij was niks in zijn schik", verklaarde ons de heer Blazer. 't Beest zag er patent uit. Blijkbaar heeft hij geen armoede geleden en hij heeft zich volkomen geacclimatiseerd blijkens den perfecten toestand van zijn gezondheid. Dat hij den laatsten tijd wat loomer was geworden, is het gevolg van het dalen van de temperatuur. Voorloopig is de aap opgesloten in een onverwarmd vertrek in Blazers Dierendepot, om lang zamerhand weer te wennen aan wat mildere temperatuur. Het dienstmeisje van de familie Dirkzwager-Cool heeft, door op het juiste moment een deur dicht te trekken, een einde gemaakt aan een "sensatie", waar heel Schiedam dagen en dagen over gesproken heeft! 172

Scyedam | 2006 | | pagina 28