Schiedamsche Courant 8 februari 1937: Beloonde moed en hulpvaardigheid - In het Schiedamsche raadhuis werden door burgemeester dr. van Haaren de onderscheidingen uitge reikt aan hen, die zich bij de ontploffingsramp van het Grieksche stoomschip "Petrakis Nomikos "op bijzondere wijze hebben gedragen. - Naast den burgemeester generaal van Munnekrede, commissaris van het Nederl. Roode Kruis, die een toespraak hield. Na 1937 is er weinig meer bekend over het maatschappelijke leven van Anton van den Berg. Hij overlijdt op 17 januari 1954 op 62-jarige leeftijd. In de kranten staat geen rouwadvertentie van deze markante Schiedammer, die behoorde tot de pioniers van hulpverlening in oorlogsgebieden. Anton van den Berg heeft een grote bij drage geleverd aan de opbouw van het Schiedamse Rode Kruis. Er zullen weinig Schiedammers zijn die zich Anton van den Berg herinneren. Dit verhaal is een eerbetoon aan deze pionier die in zijn relatief korte leven veel tot stand heeft gebracht. Wellicht kan deze publicatie een bijdrage leveren om deze Schiedammer alsnog met een straatnaam te eren. Over Anton van den Berg is een 81 pagina's tellend boekje geschreven, o.a. met 28 foto's van Anton in Tschorloe. Wie dat in zijn bezit wil hebben, kan dit tegen de kostprijs van 15,00 excl. porto bestellen bij: RJ. in 't Veld. De Jacht 16, 3261 TG Oud-Beijerland Schiedamsche Courant 8 mei 1913 A. van den Berg De uit Tschorloe teruggekeerde sergeant-ziekenverpleger A. van den Berg arriveerde gister avond half negen te Schiedam. Met de equipage van mevrouw Van der Schalk afgehaald, werd hij met zijn ouders en be minde, mej. Poort naar de woning van mevrouw Van der Schalk gebracht, waar de leden van het plaatselijk Roode Kruiscomité hem bij monde van den plaatsvervangende voorzitter, den heer Van Luik verwelkomden met een toespraak waarin getuigd werd van de belangstelling van het comité van de verrichtingen van de Nederl. Ambulances in den Balkan, die door hun daad het recht bepleiten van Nederland op een eigen plaats in de rij der volken. 153

Scyedam | 2006 | | pagina 9