Vanaf 29 september tot eind oktober werden een paar duizend plavuizen, ruim 100 houten balken en tientallen kilo's ijzerwerk vervoerd naar voormalige mouterij "De Goudsbloem" aan Noordvest 63. Met de hand werd alles naar de 3e verdieping gesjouwd. Eén onderdeel, de grote metalen eestklok, werd ondergebracht in een depot van het Stedelijk Museum. Dit alles in de hoop dat toch spoedig een geschikte plaats voor deze eest zou worden gevonden. In januari 1985 tenslotte werden de laatste nodige onderdelen bij vorst door Jan Kies uit het pand gehaald en naar de opslag vervoerd. In december 1985 werd het pand Noordvest 11 met daarin nog de tweede eest volledig gesloopt. Ruim 20 jaar later Twintig jaar gingen voorbij, terwijl zich geen mogelijkheid voordeed de gedemonteerde eest een goede bestemming te geven. In die periode wisselde "De Goudsbloem'Van eigenaar en werd er een restaurant gevestigd. Begin 2006 kreeg de vereniging de eerste aanwijzing dat het daar nog steeds op de 3e ver dieping opgeslagen materiaal van de eest, daar niet kon blijven liggen. Eigenaar H.de Ruijter had jarenlang de opslag kosteloos gedoogd, maar nu was het restaurant gesloten en ging het gebouw in de verkoop. De vereniging koos niet voor de eenvoudigste oplossing en legde het hoofd niet in de schoot. In de ledenvergadering van de vereniging in maart 2006 werd een presentatie gehouden om de eest opnieuw onder de aandacht van de leden te brengen. In april bezocht de directeur van het Gedistilleerdmuseum, de heer G.Beauchez op verzoek van de Historische Vereniging de opslag. Een aantal distilleerderijen in Schiedam werd aan geschreven met de vraag om steun, om inbouw in het eigen complex of om tijdelijke opslagruimte. Het Openlucht Museum in Arnhem werd benaderd. In juni werd aan het Jenevermuseum een schriftelijk verzoek gericht om achter het museum de eest in aanschouwe lijke vorm een plaats te geven. Het Schiedams gemeentebestuur werd in juli geraadpleegd, met als uitkomst, dat de gemeente bereid was een op slagplaats ter beschikking te stellen. In het najaar leek Distilleerderij UTO geïnteresseerd. Na een bezoek in de cember aan de opslag en een blik op een opengewerkte tekening bekende directeur D.Jansen veel te voelen voor plaatsing in zijn nieuw te bouwen fa briek, maar uiteindelijk liet hij weten het voorlopig geen haalbare kaart te achten. Maanden gingen verloren i.v.m. te leggen contacten in bestuur, leden vergadering, inspectie, overleg met 2 wethouders, aanschrijven van distil- 26 De eestkoker na verwijdering van de plavuizenbekleding. Onder de eestklok, boven de metalen droogvloer. (Foto:

Scyedam | 2007 | | pagina 26