In Memoriam Twee voormalig bestuursleden van de Historische Vereniging Schiedam overleden recent. Op 27 december 2006 overleed op 84-jarige leeftijd de heer Fredericus Ma ria Beukers (1921 - 2006). Nadat op 28 oktober 1975 de Historische Vereniging Schiedam was opgericht, bood Fred Beukers zijn diensten aan voor de opbouw van de vereniging. Hij trad toe als lid van het voorlopig bestuur en werd aangewezen als allereerste voorzitter van onze jonge vereniging. Op 27 april 1976 werd hij opgevolgd door Cees van der Geer. Fred bleef in het bestuur, waarbij zijn ken nis en zijn contacten de vereniging zeer van nut waren. Zijn medebestuursleden hebben hem leren kermen als een aimabele en enthousiaste man, geworteld in het industriële verleden van Schiedam en met een grote kennis van onze stad. Bij zijn afscheid in 1982 werd hem door de vereniging het erelidmaatschap toegekend. Hij was een verwoed verzamelaar van onder andere Schiedamse historische prenten en plattegronden. Dat resulteerde in een succesvolle tentoonstelling over alle bekende historische prenten "Schiedam in Prent" in het Stedelijk Museum van Schiedam. Hij stelde tevens een bijbehorend boekje samen met dezelfde titel, waarin al deze prenten werden afgebeeld, voorzien van informatie. Ook na zijn afzwaaien bleef hij. hoewel woonachtig in Kralingen, de Schiedamse historie op de voet volgen en wees hij tijdens contacten op historische zaken die de aandacht verdienden. De Historische Vereniging Schiedam dankt Frcd Beukers voor zijn onmisbare inzet. Ook Rein van Raalte (1928 - 2007) liet bij de Historische Vereniging, maar vooral ook in Schiedam, vele sporen na. Met bijna onbegrensde energie liet hij altijd blij ken. niet zó maar ergens lid van te zijn. De Historische Vereniging mocht hem van 1976 tot 2004 tot haar leden rekenen. Hij leverde een waardevolle bijdrage aan de Werkgroep Kroniek en was betrokken bij de organisatie van vele excursies, waarbij hij onvermoeibaar met de auto veel van de locaties vooraf bezocht en regelde, wat geregeld moest worden. Dertien jaar lang was Rein bovendien bestuurslid van de vereniging en dacht hij mee over de geschiedenis van de stad en alles wat daannee samenhing. Die maatschappelijke belangstelling uitte zich verder in betrokkenheid - ook als bestuurslid - bij vele andere verenigingen, zoals de Vereniging Voormalig Verzet, de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs en Probus2. Ten slotte maakte hij van mei 1971 tot april 1986 deel uit van de Gemeenteraad van Schiedam, eerst voor de toenmalige Protestants Christelijke Groep en later voor het CDA. Reinder van Raalte wordt vanwege zijn hartelijkheid, zijn harde werken en zijn mateloze maatschappelijke betrokkenheid, gemist en herinnerd door vele Schie dammers.

Scyedam | 2007 | | pagina 31