geleid had, werd vaak het portierraampje opengedraaid en werd je door een bejaarde op een snoepje getrakteerd. Ook zetten de motorrijders wegen af om de gehele colonne doorgang te verlenen. Dat ging niet altijd zonder slag of stoot. Eenmaal werd een melkwagen tegen gehouden waarvan de chauffeur haast had om de melkbussen zo spoedig mogelijk bij de fabriek af te leveren. Hij wilde eigenlijk niet stoppen. Onze motorrijder Wim van de Marei kende geen pardon: hij haalde het contactsleuteltje uit de melkwagen terwijl de chauffeur de melkbussen oplaadde, hij moest wachten tot de Kethelse delegatie in zijn geheel voorbij was en hierna kreeg hij zijn contactsleuteltje terug. Ook ter plaatse zijnde politiemensen die de colonne voorbij zagen gaan verleenden met plezier hun diensten.". De plaats van bestemming werd natuurlijk vooraf bepaald. Oud-deelnemers noemden loca ties als de Efteling, de Bollenstreek, Drievliet, Landgoed Schaluinen, Haastrecht 'De Kleine Betuwe'. Zelfs Bergen aan Zee is aangedaan. Even over het strand lopen en pootje baden. De sokken en schoenen werden uitgedaan en in een daarvoor bestemde kist opgeborgen. Hans Verspeek ging als motorrijder mee en vertelde dat hij die dag zijn sokken niet meer heeft kunnen terugvinden. Op zich maakte het voor de Kethelse bejaarden niet uit waar de reis naar toeging. De pret begon al zodra ze in Kethel in de auto stapten. Onderweg werd er op het gemak koffie ge dronken, werden de benen gestrekt en werd een praatje gemaakt. Kees van der Bos herin nerde zich dat zijn zus An altijd als chauffeur meereed. Drie bejaarden uit Bijdorp reden in de wagen mee. De afspraak was dat in de auto's geen alcohol gedronken mocht worden. Eén van 6 Op de foto links Mar Poot en Gé Lanser op verkenning Polderweg. De foto rechts toont de groep motorrijders tijdens een tussenstop. De motorrijders weer startklaar voor terugreis naar Kethel.

Scyedam | 2007 | | pagina 6