haar passagiers was dol op een borreltje, dus An zorgde altijd voor een grote zak rumbonen. Kees is zelf één keer meegereden, maar halverwege de rit kreeg hij een steentje tegen de voorruit. De ruit was kapot en hij moest naar huis terugkeren. De bejaarden uit zijn auto wer den verdeeld over de andere auto's en zo konden ze toch nog de dag verder meemaken. Als de dag van de 'Oudevandagenrit' was aangebroken, werd de avond tevoren met witkalk en bokkenpoot de nummering en vakindeling voor de auto's op het wegdek aangebracht. Hier maakten de organisatoren al een klein feestje van. Bij Jan Vlugman op de Schiedamseweg 29 werd verzameld, want er moest met markeren gewacht worden tot omstreeks elf uur de laatste bus uit Kethel vertrokken was. Jan Nooteboom trok de strepen en zette de nummers en Jan Vlugman gaf met acht grote passen de vakindeling voor de auto's aan, zodat de volgende morgen de deelnemers hun auto in het desbetreffende vak konden plaatsen. In vak nummer één, op de Schiedamseweg tegenover de boerderij van Rip, stond de Citroen van dokter Van der Kuy. Het hele dorp stond vol met de nummerindeling tot ver op de Vlaar- dingerweg, Kerklaan, Dorpsstraat en Harreweg. De grote dag brak aan en zo rond half acht kwamen de chauffeurs met de bejaarden aanrijden en zochten hun nummer op. De oudste deelnemers mochten instappen in auto nummer één. Het was een drukte van jewelste. Het streven was te vertrekken om acht uur. Door de thuisblijvers en schooljeugd werden de auto's uitgezwaaid en hierna werd het stil in het dorp. Haastrecht'De Kleine BetuweDokter Van der Kuy stapt uit na een tour met een vliegtuigje. Een citaat uit Het Nieuwe Stadsblad van vrijdag 13 juni 1969: "...Bij het inhalen van de Kethelse oudenvandagen: Je moet op de éérste wagen letten joh, want daarin zit altijd 'de pil'. Het ventje van een jaar of 10 stond met zijn broertje of vriendje op de plaats, waar de mannen van St. Radboud zich traditiegetrouw opgesteld hadden... Om zeven uur 's avonds werden de ouden van dagen terug verwacht. Op de Schiedamseweg bij de Blauwe Brug over de Poldervaart werd de colonne opgewacht en ingehaald door de muziekvereniging Sint Radboud, waarna het stapvoets op weg ging naar de boerderij van mevrouw C.W.N. Ruigrok-van Dijk aan de Schiedamseweg nummer drie. Daar stonden tafels van houten schragen en banken klaar. Door de thuis gebleven dames werd koffie met een koekje geserveerd. De dag werd doorgenomen en er werd nog even nagepraat. Men kon er weer een jaar tegen. Motorrijder Siem Heijdra vervulde driejaar een dubbelrol op de 'Oudevandagenrit', zo ver- 7

Scyedam | 2007 | | pagina 7