k 8 telde hij. Overdag reed hij mee als mo torrijder en aan het begin van de avond ging hij even vooruit om zich om te kle den en zijn taak te vervullen als muzi kant bij Sint Radboud. In 1969 werd de laatste 'Oudevanda- genrit' gehouden onder leiding van dokter Van der Kuy. In 1970 is er nog een dagje uit georganiseerd door dokter Van der Veer, de opvolger van dokter Van der Kuy. Dokter Van der Veer was niet voornemens de organisatie van de 'Oudevandagenrit' voort te zetten, want zoals hij zei: "Het was het ding van dokter Van der Kuy.". Maar ook de veiligheid om met zo'n groot gezelschap op die manier op stap te gaan kon niet meer gewaarborgd worden. An van der Bos met een nat pak aan het spelevaren. De chauffeurs van auto 's en motors bij de eerste stop aan de "koffie Noot van de schrijver: Dokter Van der Kuy maakte 8mm. filmopnamen van de 'Oudevandagenrit'. In de jaren zeventig heeft de heer Henk Lansbergen zijn filmmateriaal hier aan toegevoegd en deze film is eenmaal ver toond in het Schephuis in Kethel op een Koninginnedag. Hierna is het materiaal naar een dochter van dokter Van der Kuy terug gegaan. De werkgroep Kethel is druk bezig om inzage in dit film materiaal te krijgen. Wellicht komen hier nog meer interessante gegevens uit naar voren. Met dank aan vele dorpelingen en ex-dorpelingen, met name: Kees van der Bos, Adri Bouwens, Siem en Ien Heijdra-van Mil, Henk Lansbergen, Siem van der Mark, Jan Nooteboom, Mart Poot, Adri Quartel, Corrie Roeling-Knoops, Gerard Ruigrok, Stien Timmer-Lansbergen, Ien Verspeek-Vlugman en Bram van Wijk. Verder geraadpleegde bronnen: - Kethelse toestanden door Arie Bijl - Gemeente Archief Schiedam, krantencollectie

Scyedam | 2007 | | pagina 8