daat, Kapitein van de Bismarck en een Veldwachter. Fr. Elshof was Lid van de G.G.G.-Raad, Soldaat, Churcill en Hoofdagent. Ted van Gent vertolkte de rollen van Vorst Timosjenko, Adriaan van Mathenesse, Stalin en Kapitein van de Hood. M. van Haasteren was achtereen volgens Astroloog, Bestuursambtenaar, Waard en Juffrouw Flit. J. van Haasteren was Lid van de G.G.G.-Raad, Soldaat, Rauter en W. A.-Man. Ben Vredebregt was de Kabouterkoning, terwijl Wies Ziekman de rollen van Sneeuwwitje en een verder naamloze 'Zij' vertolkte. H. Kamp was Bootsman, een Student, Bode en Pelgrim. M. van Laarschot was Grootmoeder, Waardin, Juffrouw Delues en Vrouwe Hillegonda. Til Ripperda was behalve Lachebek ook Klaas Vaak. N. Seters was een van de Astrologen, een Soldaat, een Jood, Slagersjongen en Kapelmeester. J. Slobbe was Kapitein, Burgemeester, Carbonari, Astroloog en Juffrouw Tante. J. v/d Toom was Lid van de G.G.G.-Raad en vertolkte de rol van Hitler. W. Uytdewil- ligen speelde Fulco de Nar, Mussolini, Neptunus en een Agent. G. de Veth ten slotte nam de rol van een Lid van de G.G.G.-Raad, een Soldaat en een Krijgsgevangene. Declamaties waren er door: Fie Elshof-de Veld en Til Ripperda. Naast de hierboven genoem de spelers, zijn er nog volop figuranten die niet bij naam worden genoemd. Het jongenskoor biedt voldoende spelers voor het dwergen- en kaboutervolk. Verder komen nog op: de vrouw van Koning Manus - Cassiopea, de Prinses van Vredeland, enkele hofdames, matrozen, een scheepskapel, een niet nader omschreven gevolg, Maanstrijders, gewoon volk en een dorps kapel. Interessant zijn de vele advertenties in het programmaboekje. Met de bevrijding was Neder land zeker nog niet terug op 'vooroorlogs peil'. Diverse aanprijzers van even diverse nering, zijn inventief genoeg om ook te kunnen adverteren als er niets te verkopen valt. Drogist Van der Sman hoopt in de advertentie weer spoedig elastieke kousen te kunnen leveren. Wat te denken van de tekst van vishandel A. Fillekes: "Wij capituleren nooit, zoodra er olie en visch is gaan wij weer bakken.". Of de slogan "Nu!!! Reparatie. Straks!!! Leverantie"van W.A. Verwaijen. Textielhandels zoals die van W. Perquin zaten met grotere problemen: Textiel in soort en kleur willen wij U bieden maar... 't zit er niet aan. Hebt nog wat geduld met W. Perquin". Brood- en Banketbakkerij H. Wijsbroek maakte een advertentie op rijm: Hoera de moffen zijn verdwenen Want onze bevrijders zijn verschenen Laat dus nu den moed niet zakken Want Wijsbroek gaat zelf weer bakken Wij zijn dan ook dol van pret Als we denken aan zijn brood en banket." Afbeelding op pagina 22: Pagina 9 uit het programmaboekje van 't Zit er op! Afgebeeld op deze pagina is de tekst van de revue-schlager en een tweetal advertenties. (Coll. auteur) NASCHRIFT: De auteur houdt zich zeer aanbevolen voor verdere informatie over deze in Schiedam uitgevoerde bevrijdingsrevue. Is tijdens een van de uitvoeringen gefotografeerd? Heeft iemand nog de beschikking over liedteksten of muziek? Wie weet meer over de uitvoerenden, of stond wellicht zelf op de planken? 23

Scyedam | 2007 | | pagina 23