systeem, hoewel het actiecomité daar anders over dacht. Uit de Schiedamsche Courant van 3 oktober 1934 blijkt dat maar al te zeer: Het bonnenstelsel is eenvoudig. De winkelier koopt bij een bank (vermoedelijk de Spaarbank) bonnenboekjes. Deze boekjes bevatten bonnen voor aankopen van f 0,25 of van f 0,50. De winkelier betaalt f 1,25 voor een bonboekje van 100 van f 0,50 of200 van f 0,25. De klant die tijdens de Hokodama week deze bonnen krijgt,- verzamelt deze tot een bedrag van f 10. Dan heeft hij recht op een lot, dat hij kan krijgen op een nader bekend te maken adres, waar ook de prijzen geetaleerd zullen worden. Het nummer van het getrokken lot stemt overeen met het nummer van een bepaalde prijs. De prijs valt dan de koper ten deel". Met de opbrengst van de door de winkelier gekochte bonnenboekjes kon het actiecomité de prijzen en de evenementen betalen. Helaas, vlak voor de opening van de feestweek kwam er een ministeriële weigering op het bonnenstelsel en moet het comité in allerijl iets anders verzinnen. De opening en de sluiting Naast de 'Hokodama' verenigden zich nog twee groepen winkeliers: 'Passage' en 'Centrum'. Men besloot, gezamenlijk op te trekken. In 'Centrum' waren winkeliers uit de Boerhaave- laan, Rotterdamse Dijk, Lange Kerkstraat, Broersveld en Broersvest verenigd. Zo werd een gedeelte van de stad versierd met groen en bloemen en er kwamen lichtzuilen. Duizenden lampjes zullen hun vrolijk schijnsel neerwerpen op een dichte mensenmenigte, die voor het eerst kennis maakt met de Hokodama-Centnim-Passage winkelweek, met deze prachtige aaneensluitende organisatie van drie afzonderlijk werkende groepen.schreef de Schie damsche Courant in een voorbeschouwing. En ook: De bekende liedjeszanger, de heer L. de Bruin heeft, begeleid door de Hakkert-band, door hem zelf gecomponeerde en van passende tekst voorziene liedjes laten opnemen. Van deze liederen zijn voorts exemplaren gedrukt, die verkrijgbaar gesteld zullen zijn voor het publiek.". Op 12 oktober werden 's middags om vier uur, half vijf en om vijf uur de drie evenementen geopend, zodat men van alle drie getuige kon zijn. Op zaterdagavond 18 oktober werd de De in 'Hokodama'verenigde winkeliers vallen de crisisdraak aan. 110 -^OOKKTf g.tjO'flHCWfe*

Scyedam | 2007 | | pagina 14