Uitverkoop in de Passage. De winkeliers schoppen de hoge prijzen de deur uit. "De Passage neemt een vrije schop met de duurte luidt het oorspronkelijke onderschrift. winkelweek afgesloten. Bij het 'Centrum' sprak zelfs burgemeester H. Stulemeijer. Hij zei onder andere (wederom volgens de Schiedamsche Coutrant): Gij hebt dus niet nodig buiten Schiedam te gaan om uw inkopen te doen.". Bij de feestelijke sluiting van de week waren bij 'Hokodama' de muziekkorpsen 'Crescendo' en 'OBK' betrokken. Winkeliersvereniging 'Passage' sloot gewoon af, zonder poespas. Feestavond 'Hokodama' organiseerde voor de eigen leden nog een feestavond en daar waren natuurlijk ook de nodige (en onnodige) toespraken bij. Daarbij kwam nog een incident aan de orde dat kennelijk had plaatsgevonden, maar waarover de krant ondanks de grote ruimte die zij aan de hele winkelweek in de krant besteedde verder geen inhoudelijke mededelingen deed. In zijn dankwoord zei de heer Van Duinhoven o. a. dat er dreigde een schaduw te worden geworpen; enkele bestuursleden voelden zich in dit verband daarmee heel niet lekker, maar de persoonlijke aanval op de heer Bouman is door de aanwezigheid van zovelen hier, schit terend gewroken." De Schiedamsche Courant van 14 november 1934 besluit het verslag: Het was reeds mid dennacht geweest, toen Piet Groenendaal voor de tweede maal optrad (hij had al eens opge treden met "moppen en liedjes) en daarna is men nog enige uren bijeen gebleven, en er is op de muziek van de Hakkert Band, die de gehele avond, zodra daarvoor gelegenheid was, zich deed horen, lustig gedanst." Eerder op de avond was aan een vertegenwoordiger van de 'Schiedamsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose' een bedrag van 139 gulden overhandigd. Waarschijnlijk om mak kelijker toestemming te krijgen voor het oorspronkelijke bonnenstelsel was een deel van de opbrengst aan genoemde vereniging toegezegd. Het toegezegde bedrag was oorspronkelijk 111 •MUiilTC-A

Scyedam | 2007 | | pagina 15