Bezittingen van de familie Rip Het samenbrengen van minuutplanbladen en hun OAT's in één geheel maakt het eenvoudig ieders bezittingen weer te geven. Hieronder is afgebeeld door arcering waar in 1832 de percelen lagen van Comelis Wz Rip. Op eenzelfde wijze zijn de bezittingen van Jacoba van der Loo wed. Cornelis Rip en van Cornelis Rip in kaart te brengen. In ieder geval is duidelijk geworden wat de geografische locatie was van de boerderij aan de Vlaardingseweg waar de gevelsteen zich bevond. Ook is aan te geven wat er tegenwoordig op die piek ligt. De boerderij stond op 4 graden 22 min. 14.517 sec. Oosterlengte en 51 graden 55 min. 51.347 sec. Noorderbreedte. Dat komt overeen met het huidige Bart Verhallenplein in Schiedam, postcodegebied 3122 TG. Google Earth toont op die plaats een parkeerterrein tussen flats. In de fotocollectie van het Schiedams Archief is nog een foto van de boerderij "Ruijmzicht" met huisnummer 33 aanwezig. Kerkte30 Bezit van Cornelis Wz Rip: perceel C329, huis en erf aan wat nu de Schiedamseweg is. (Afb. Frans Rip) 17 Borst Schie consort Borst Troost Vorstel Glansdorp rorstenbos HarqjPolder Berkei 10 20 Meter I i i I N Stee Naar de Kadastrale minuutplans van "1832" Frans Rip, zomer 2007 Bronnen: - Burgerlijke Stand van Kethel en Spaland: aktes van geboorte, trouwen en overlijden in het Nationaal Archief, Den Haag. - DTB boeken van Kethel in het Nationaal Archief, Den Haag. - Google Earth en http://Maps.google.nl - Janssen, J.M.M., Inventaris van de archieven van ambachten, municipaliteiten, en gemeentebesturen van Kethel, Spaland en Nieuwland, heerlijkheden Kethel en Half Spaland en Nieuwland, notaris De Vooght te Kethel, (semi) gemeentelijke diensten, commissies en instellingen Kethel (1520) 1560-1941 (1951). Schiedam 1992/2004. Be reikbaar via website http://archief.schiedam.nl/content/schiedamarchieven/ - Scans van de kadastrale minuutplans van de gemeente Kethel (bladen Al-3, BI-2, Cl-3), en Vlaardingerambacht (blad A5) zoals beschikbaar via www.dewoonomgeving.nl in mei 2007. - Scans van de Originele Aanwijzende Tabellen bij de minuutplans, zoals beschikbaar op www.dewoonomgeving.nl in mei 2007.

Scyedam | 2008 | | pagina 17