NIEUWE UITGAVEN Grote of Sint-Janskerk Schiedam De Stichting Vrienden van de Grote Kerk heeft onlangs een kleinformaat-publicatie over de Grote Kerk uitgegeven. Het boekje staat boordevol mooie foto's en beschrijft in het kort de geschiedenis van de bouw, herbouw, ontwikkeling en restauratie van het kerkgebouw. Daarnaast is het een summiere beschrijving van de geschiedenis van Schiedam. Dat ook in het kader van landelijk en internationaal voor deze stad relevante gebeurtenissen. De auteur, A. van der Klaauw, gaat in op onder meer Liduina, de Hoekse en Kabeljouwse Twisten, Franse Tijd en de heksenvervolging. Het boekje is rijk geïllustreerd met kleurenfoto's door W.J. Punt en daarmee is het een leerzame en handzame gids voor de bezoeker die onbekend is met de geschiedenis van Schiedam en de Grote Kerk. Het is, zittend in één van de kerkbanken terwijl de zon door het glas-in-lood het interieur in een prachtig licht zet, zo uit te lezen. A. van der Klaauw, Grote of Sint-Janskerk Schiedam (Schiedam, 2007), met foto's van W.J. Punt, 27 pagina's, geniet. Uitgegeven in een oplage van 500 exemplaren en verkrijgbaar in de Grote Kerk en het Verenigingsgebouw van de Historische Vereniging Schiedam. Prijs: 5,=. Drukkerij 'De Magneet' Niet elke Schiedamse publicatie vindt zijn weg naar een groot publiek. Dat geldt bijvoorbeeld voor het onlangs in een 750 exemplaren grote oplage verschenen Magneet en de wereld in 75 jaar - 1932-2007'Het rijk-geïllustreerde boekje bladert door 75 jaar geschiedenis, politiek, cultuur, wetenschap en weetjes - al dan niet tegen een lokale, Schiedamse achtergrond. Het start in 1932 met de oprichting van de drukkerij door Johannes Jacobus Levens. De eerste drukkerij was gevestigd aan de Jozef Israëlsstraat nummer 10. Het bedrijf zou nog verschillende verhuizingen meemaken voor het neerstreek op de huidige locatie aan de Algerastraat 12. Het werd de relaties van de drukkerij toegezonden en het is om die reden niet in de winkel verkrijgbaar. Een exemplaar van het boekje bevindt zich in de bibliotheek van de Historische Vereniging Schiedam. Het is in te zien in het bezoekerscentrum aan het Broersveld 140 te Schiedam. wrote <w Sint-Janskerfc Schiedam iïiïwtw'

Scyedam | 2008 | | pagina 9