COLOFON Scyedam is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam. Het wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Scyedam verschijnt 5 maal per jaar. Redactie: Monique den Ouden, Paul Feelders, Wim Snikkers, Vera van der Vlerk, Dirk-Jan List Opmaakredactie: Ger Lems Eindredactie: Wim Schelberg Druk: BGS Schiedam Redactieadres: Broersvest 70 C2, 3112 DG Schiedam. Telefoon 010-2736823 E-mail: redactie.scyedam@orange.nl Niets uit deze uitgave mag zonder schriftelijke toe stemming van de redactie worden overgenomen. De redactie aanvaardt op geen enkele wijze aansprake lijkheid voor feitelijke mededelingen van auteurs. Waar sprake is van historische beeld- of mening vorming, is dit altijd de mening van de auteur en niet automatisch de mening van de redactie. Kopij en beeldmateriaal Artikelen kunnen aan de redactie per reguliere post worden toegezonden, vergezeld van het originele beeldmateriaal. Na digitale verwerking worden de stukken per post geretourneerd. Voor vragen over de aanlevering van niet-digitale artikelen of foto's kunt u contact opnemen met de redactie. De redactie ontvangt artikelen bij voorkeur di gitaal op diskette of cd-rom in Microsoft Word, lettertype Arial met puntgrootte 12. Het beeld materiaal bij artikelen ontvangt de redactie bij voorkeur digitaal en in kleur, in een resolutie van 600dpi. Fotobijschriften en bronvermelding voor de foto's kunnen in het artikel worden vermeld. De redactie behoudt zich het recht voor, foto's en artikel(gedeelt)en voor hergebruik te bewaren. Historische Vereniging Schiedam Secretariaat: de heer W.N. Heupink Stadhouderslaan 29 3116 HK Schiedam E-mail: wil.heupink@wxs.nl Website: www.scyedam.nl Ledenadministratie Lidmaatschap, adreswijzigingen en opzeggingen: de heer P. Plaisier Van Ostadelaan 62 3117 XM te Schiedam Telefoon 010-426 64 75. Individueel lidmaatschap Lidmaatschap per echtpaar Lidmaatschap 65+ 13,95 15,90 9,10 INHOUD Meesterzeilmaker, touwslager, voorvader van velen W.A. van der Hidde 76 Het algemeen erkend weldadig karakter onzer natie W. Schackmann 82 Van Ruiter tot Prins W. Snikkers 87 Een krasse oude dame W. Snikkers 95 Historie Actueel R.W. Poels 98 AFBEELDINGEN: Voorpagina en hiernaast: Impressie van de proefkolonie, door Geert Schreuder (bron: uitgeverij Mouria). Zie het artikel vanaf pagina 82. Achterpagina: Schie 84, woonhuis van de familie Kleipool. Foto: A. Gordijn (1976).

Scyedam | 2008 | | pagina 2