schreeuwerigheid uit het plan verdwenen is en dat de ingreep niet meer twee aaneengesloten puien betreft. De puien van de derde en de zesde winkel aan de rechterzijde worden verwijderd. De nieuwe toegangen worden terughoudend vorm gegeven. Alle andere puien worden volledig gehandhaafd. Binnen worden vier tussenmuren doorgebroken. Tevens worden van zes winkelruimten de achterwanden weggebroken om een doorgang te maken naar nieuwbouw erachter. Op de eerste verdieping worden tevens evenveel tussenmuren doorgebroken en ook zullen ter plaatse van de twee nieuwe toegangen de verdiepingsvloeren worden gesloopt om daar een hoge ruimte te creëren. Voorjaar 2008 werd gestart met de werkzaamheden aan het casco. Eind mei werd gestart met het verwijderen van het deel van de twee winkelpuien waar de nieuwe toegangen komen. BIJ DE ACHTERPAGINA Het op de achterpagina afgebeelde pand Schie 84 is woonhuis geweest van de fami lie Kleipool. Coen is er op 17 augustus 1902 overleden. Zijn dochter Elizabeth is er op 18 september 1891 geboren. Aan haar dochter Anneke Geerdes vertelde zij dat de familie al heel vroeg een gietijzeren bad had. Op zater dag in de achternamiddag werd heet water vanuit het bedrijf in vaten naar nr. 84 gerold en werden de Kleipooltjes heel lux gewassen. Of het water tussendoor ververst werd? Dat is onbekend. De grootmoeder van vaderszijde, mevr. Jonker Roelants woonde op Schoolstraat 5 en daar was in de keuken of kelder nog een echte handpomp. Een sta-in-de weg, met een zware zwengel. Het is zeer de vraag of deze pomp nog bestaat! Zie ook het artikel Een krasse oude dame vanaf pagina 95. 107 De noordzijde van de Passage met de plaatsen waar de doorgangen naar de nieuwe winkelruimten komen. (Foto: R. W. Poe/s, juli 2008)

Scyedam | 2008 | | pagina 35