winkelier. Een schoonzoon trad al eerder toe tot de firma. Jacobus' achterkleinzoon Catrinus, zoon van ook een Catrinus, mocht studeren en werd gereformeerd predikant. Hij ging al voor de Tweede Wereldoorlog in 1928 naar Indië en werd te Medan op Sumatra beroepen. Hij, zijn vrouw en kinderen overleefden allen wonderwel de interneringskampen en hijzelf ook de dwangarbeid aan de Birma-spoorweg. Zij repatrieerden na de capitulatie van Japan. Na de terugkeer werd hun jongste zoontje Geert Ludzerte Vlaardingen geboren; dat was op vier december 1946. Ter zijde: kinderen van predikanten worden in Nederland vaak beroemder dan hun vaders. Het bespelen van hun toehoorders krijgen ze van thuis mee, het geeft een goed gevoel, maar de nazaten ontdekten dat het vanaf het toneel zeker zo goed ging als vanaf de kansel. Je krijgt er sneller bekendheid mee. Zo herkennen we in ons land een Seth, Freek of Annie M.G. alleen al bij het horen van hun stemgeluid of simpel door die voornaam. De achternaam van hun vaders zegt ons meestal weinig. Als Geert Mak, nog even doorschrijft, kan ook hij voorgoed in dit rijtje worden opgenomen en daarmee is dan de naam Mak verbonden met een bekende Nederlander. Het is een onomkeerbaar proces. Andersom, van artiest naar predikant, heb ik tot op heden niet zien gebeuren. Ze pasten wel op, zij wilden volle zalen. De touwslagerij lag op het onbebouwde terrein tussen Hoogstraat en Lange Kerkstraat, ten westen van de huizen van het Broersveld, midden in de stad. De lijnbaan moet volgens het 79 Debark 'Loopuyt' voor de kust van China. Olieverf scheepsportret geschilderd aldaar voor kapitein M. van der Hidde. Schilderij in bezit van J.M.H. van der Hidde.

Scyedam | 2008 | | pagina 7