begin van de jaren '40 nam hij de winkel van Jannetje Verbakei over. Zelf bleef hij de boodschap pen bij zijn klanten bezorgen - de mensen die in de winkel kwamen, werden geholpen door mevrouw A. Gebbe en later door zijn doch ter Diny. In het Kethel van die jaren werd nog duidelijk onderscheid ge maakt naar godsdienst: de Katho lieke en Hervormde middenstan ders leverden hoofdzakelijk aan geloofsgenoten. Leen de Vette had veel Katholieke klanten - hij werd dan ook door Pastoor van Kampen bij diens parochianen warm aanbevolen. Na de bouw van het Tuindorp in de jaren vijftig kwamen er meer winkels bij en in de jaren zestig kwam de eerste supermarkt in Kethel. Het bezorgen van krui denierswaren werd te duur en eind jaren zestig moesten steeds meer middenstanders hun deuren sluiten. Het rijden op een bakfiets in weer en wind werd ook Leen de Vette te zwaar - ook hij sloot noodgedwongen zijn winkel. Hij verhuisde naar het Lisztplein, maar werd kort daarna ongenees lijk ziek. Leen de Vette overleed op 27 mei 1971. De kruidenierswinkel is niet meer in bedrijf in de Dorpsstraat 11, maar op de voorpui van dat pand staat nog altijd geschilderd: "De Gunst". De Schooljeugd zong het onderstaande liedje als Leen de Vette met zijn kruidenierswaren op pad ging: Leen de Vette Rookt sigaretten, rookt sigaren, Laat de peukjes in de pispot varen. 19 BRONNEN: Persoonlijke herinnering Koos Strik Kethelse toestandenArie Bijl In en om de Dorpskerk van Kethel en Spa land, Jaap de Raat De voorgevel van Dorpsstraat II, waar 'De Gunst'was geves tigd. Nog steeds is de naam van de winkel op de voormalige etalageruit bewaard gebleven. (Foto: werkgroep Kethel) Scyedam jrg. 35 no. I

Scyedam | 2009 | | pagina 19