steld. Het is onze overtuiging echter, dat het eerlijk verantwoorde klassieke meubel altijd zijn weg naar de koper zal blijven vinden. Maar goed, de keuze van het publiek werd door deze propaganda beïnvloed en mede door de verminderde koopkracht vond een verschuiving plaats. Door deze omstandig heden genoopt werd onze productie hieraan aangepast. De firma is bovendien van mening dat ook zij verantwoord meubilair produceert. Geen meubelen dus waaraan een smakeloze pronk zucht ten grondslag ligt, maar degelijke meubelen, die het kenmerk van het nobele schrijnwerkers-ambacht dragen. Het Stedelijk Museum Schiedam doet een oproep aan de eigenaren van meu bilair van de Schiedamse firma van de gebroeders De Wit (liefst met de origi nele bekleding) en documentatiemate riaal (folders, prijslijsten en foto 's) om dit materiaal tijdelijk in bruikleen af te staan voor de tentoonstelling Fabriek van Stalen Meubelen gebroeders De Wit n. v. U kunt contact opnemen met de histo risch conservator drs. Dirk-Jan List, 010-2463654 of dirk-ia n. lis fa stedeliik- museumschiedam. nl De blank eiken kamerset "INGRID" bestaat uit een breed dressoir, een klein kastje, diverse tafels, een stoel, een fauteuil en een haardfauteuiltje. Het dressoir en de kast zijn versierd met gebeeldhouwde paneeltjes in mahonie. De ronde tafel is verkrijgbaar met een vast en een tuimelblad, de rechthoekige tafel is voorzien van een tuimel- of een schuifblad. De pro ducent vindt bovendien dat zijn stoelen prima zitten en "...hun soliditeit duurzaam zullen bewijzen". Een reclamefoto voor de door N. V. Industrieël Meubelbedrijf "Schiedam geproduceerde kamer 'Ingrid'. Ook daarmee deed de consument geen onzin-aankoop: "Dit is onze kamer "INGRID". De uitvoering is blank eiken, niet blank gespoten, maar door een speciale behandeling KLEURECHT. 22 Scyedam jrg. 35 no. 1

Scyedam | 2009 | | pagina 22