secretaris en een penningmeester, een bibliothecaris en een algemeen secundus. De vereniging verklaarde zich een afdeling van het Nederlandsch Jongelingsverbond te Amsterdam, de landelijke koepelorganisatie van Christelijke jongelingsverenigingen. Het archief werd in 2008 overgebracht naar het gemeentearchief vanuit het kerkelijk centrum De Rank aan de Schiedamseweg. De vereniging bestaat overigens nog steeds, tegenwoordig onder de naam Jeugdclub 't Vonkje, die nog steeds eenmaal per week clubavonden organiseert. De notulen van de wekelijkse ledenvergaderingen bevatten vanaf 1885 ook een beschrijving van de jaarfeesten en jaarverslagen. Vanaf 1930 worden de notulen van bestuursvergaderingen in de stukken opgenomen. De allereerste vergadering van de Jongelingsvereniging is vooral praktisch: hier worden formele zaken geregeld, zoals het kiezen van de verschillende bestuursleden. Op die eerste vergadering op 14 februari 1869 zijn 13 leden aanwezig. In de loop van de tijd klimt het aantal leden langzaam. Keurig wordt de eerste tijd bijgehouden hoeveel leden er aanwezig zijn en hoeveel er afwezig zijn. Bovendien wordt het aantal gasten minutieus bijgehouden: dat is immers de bron van nieuwe leden! Het aantal leden stijgt in eerste instantie maar langzaam. Op 22 maart 1869 zijn er 13 leden. Een maand later worden 15 leden geteld. Maar dat is toch wel de top voor 1869 en gedurende de rest van het jaar schommelt het ledental zo rond de veertien. Overigens werd over het toetreden van leden gestemd, zo blijkt uit de notulen. Die notulen zijn in het algemeen kort. Dat kan bijna niet anders, want het protocol voor de avond lag redelijk vast en bovendien lag de nadruk toch vooral op het discussiëren met en 24 Het eerste notulenboek van de Christelijke Jongelingsvereeniging. Op zondar 14 februari 1869 werd de eerste vergadering georganiseerd. (Bron: Gemeentearchief Schiedam. Foto: Wim Schelberg) Scyedam jrg. 35 no. 1

Scyedam | 2009 | | pagina 24