HISTORIE ACTUEEL Het Plantagepodium In de Plantage werd in 1952 op de plek van de ronde muziektent, een modem overdekt openluchtpodium gebouwd. Het ontwerp is uit hetzelfde jaar en is van Ir. H. Kammer uit Rotterdam, die toen bekend stond als een expert op het gebied van podiumbouw en P.M. Mol uit Vlaardingen. Vloeroppervlakte 145 m2. Kosten 16.320,=. Op 21 augustus 1952 was de opening. Als eerste trad er op de Marinierskapel met de Koninklijke Mannenzangvereniging "Orpheus". Vooral in de jaren vijftig werden er in de zomermaanden, voor een groot deel geconcentreerd in de toen jaarlijks georganiseerde "Vakantieweek", veel muziek- en dansuitvoeringen gegeven. Natuurlijk waren er minpunten. Hoewel het podium met opzet met de mg naar het zuidwesten was gebouwd, had de wind invloed en bij regen bleef de voorstelling Ruud Poels wel droog, maar het publiek, zittend op rijen klapstoelen of daarachter staand, moest zich behelpen met paraplu's. In 1951 was een ambitieus plan voor een schouwburg op dezelfde plek gesneuveld. Vooral de laatste tientallen jaren, zeker sinds het terrasvormig oplopende publieksgebied een parkeerfunctie had gekregen, maakte het podium moeilijke tijden door. Vervuiling, hangjongeren en graffiti maakten het tot een te mijden plek. De laatste tien jaar zijn voor de kop van de Plantage meerdere ideeën uitgewerkt tot presentabele plannen. Steeds was daarin voor het podium geen plaats ingeruimd. Wel voorstelbaar, maar toch verdient het als architectonisch object aandacht. Het podium is tot stand gekomen in een tijd, die thans wordt aangeduid als de wederopbouwperiode. Wie het ontwerp en het nu nog aanwezige resultaat daarvan Het Openluchtpodium in de Plantage, gebouwd in 1952. (Foto naar een prentbriefkaart uit 1959) Scyedam jrg. 35 no. 1

Scyedam | 2009 | | pagina 29