COLOFON Scyedam is een uitgave van de Historische Vereniging Schiedam. Het wordt toegezonden aan leden en begunstigers. Scyedam verschijnt 5 maal per jaar. INHOUD Jaarringen van Groeneweg 23 Vera van der Vlerk 4 Boekbespreking Roovers in Schiedam Ruud Poels 17 De Gunst: een Kethelse winkelgeschiedenis Koos Strik 18 Fabriek van stalen meubelen De Wit n.v. Dirk-Jan List 20 Een eeuw kerkgeschiedenis teruggevonden Jef Jansen Wim Schelberg 23 Historie Actueel Ruud Poels 29 Redactie: Paul Feelders, Wim Snikkers, Vera van der Vlerk, Dirk-Jan List, Jef Jansen. Eindredactie: Wim Schelberg Redactieadres: Broersvest 70 C2, 3112 DG Schiedam. Telefoon 010-2736823 E-mail: redactie.scyedam@orange.nl Computerverwerking Ger Lems en Wim Schelberg Druk: BGS Schiedam Niets uit deze uitgave mag zonder schriftelijke toe stemming van de redactie worden overgenomen. De redactie aanvaardt op geen enkele wijze aansprake lijkheid voor feitelijke mededelingen van auteurs. Waar sprake is van historische beeld- of mening vorming, is dit altijd de mening van de auteur en niet automatisch de mening van de redactie. Kopij en beeldmateriaal Artikelen kunnen aan de redactie per reguliere post worden toegezonden, vergezeld van het originele beeldmateriaal. Na digitale verwerking worden de stukken per post geretourneerd. Voor vragen over de aanlevering kunt u contact opnemen met de redactie. De redactie ontvangt artikelen bij voor keur digitaal op diskette of cd-rom in Microsoft Word. Het beeldmateriaal bij artikelen ontvangt de redactie bij voorkeur digitaal en in kleur, in een resolutie van 600dpi. Fotobijschriften en bronver melding voor de foto's kunnen in het artikel wor den vermeld. De redactie behoudt zich het recht voor, foto's en artikel(gedeelt)en voor hergebruik te bewaren. De redactie is niet aansprakelijk voor eventuele rechten die derden kunnen ontlenen aan door auteurs aangeleverd beeldmateriaal. De au teur verklaart door het aanleveren van beeldmate riaal ter publicatie impliciet dat dit beeldmateriaal vrij is van rechten, danwel dat de auteur daarover met rechthebbenden afspraken heeft gemaakt die publicatie niet in de weg staan. Historische Vereniging Schiedam Secretariaat: de heer W.N. Heupink Stadhouderslaan 29 3116 HK Schiedam E-mail: w.n.heupink@kpnplanet.nl Website: www.scyedam.nl Ledenadministratie De heer P. Plaisier Van Ostadelaan 62 3117 XM te Schiedam Telefoon 010-426 64 75. Individueel lidmaatschap 13,95 Lidmaatschap per echtpaar 15,90 Lidmaatschap 65+ 9,10 AFBEELDINGEN: Voorpagina: Groeneweg 30 in de zomer van 1992. {Foto: Rien van der Loo). Deze foto werd ook hiernaast gebruikt, onder het redactioneel. Achterpagina: Het interieur van de Sint Jan de Doperkerk in 2006. Zie ook Historie Actueel, elders in dit blad. (Foto: R. W. Poels)

Scyedam | 2009 | | pagina 2