gewacht. Op 10 november 2008 kon de officiële start worden gegeven van de herbouw op de hoek van Doeleplein en Schie. In de weken erna zijn de funderingspalen aangebracht. Het wordt een spannende tijd. Meer informatie in het tijdschrift Molennieuws van de Stichting De Schiedamse Molens. Broersveld 142-144 In mei 2007 brandde het voorgebouw van de voormalige Stadsarmenschool uit 1789 geheel uit. Met het bijna complete muurwerk als uitgangspunt is een restauratieplan gemaakt, waarbij het terugbrengen van het oorspronkelijke uiterlijk van het gebouw het doel was. In het gebouw zullen geen organisaties meer worden ondergebracht. Er komen grondgebonden woningen in. De bouwvergunning is reeds verstrekt en in februari 2009 is met de restauratie begonnen. Het pand ernaast, waar de Historische Vereniging Schiedam de benedenruimte in gebruik heeft, wordt bij het plan betrokken. In de bovenverdieping is een woning ontworpen. De benedenruimte krijgt een bijzondere bestemming, waarbij de mogelijkheid bestaat, dat de restanten van het oude winkelinterieur in de restauratie worden betrokken. De Historische Vereniging krijgt elders in het centrum een nieuwe ruimte. Complex voormalige Stadstimmerwerf De panden waarin voorheen de Stadstimmerwerf, het Gemeentearchief, een Dominicanessenklooster en een schoolgebouw waren gehuisvest krijgen allen een woonbestemming. Het betreft Korte Haven 127, een voormalig zusterklooster, Korte Haven 129, een voormalig herenhuis, Korte Haven 131-133, een voormalig herenhuis, later in gebruik als kantoor van Gemeentewerken en daarna als Gemeentearchief, Korte Haven 135, de voormalige Stadstimmerwerf, Westvest 106, een woonhuis en Westmolenstraat 26, 33 Het complex historische gebouwen tussen Korte Haven, Westvest en Westmolenstraat met de Stads timmerwerf op de voorgrond. Restauratie en renovatie gestart in het najaar van 2008. (Foto: R. W. Poels, 2008) Scyedam jrg. 35 no. 1

Scyedam | 2009 | | pagina 33