een voormalig schoolgebouw, het laatst in gebruik door kunstenaars. Alle panden staan geregistreerd als rijks- of gemeentelijk monument. De plannen werden in 2008 bekend gemaakt en inmiddels is men gestart met het slopen van de niet- historische aanbouwen en het uitvoeren van andere voorbereidende werkzaamheden. Uitgangspunt is dat de historische interieurs worden gehandhaafd. Korte Dam 10 In de tweede helft van 2008 wisselde het horecapand op de hoek van Korte Dam en Nieuwe Sluisstraat van gebruiker (lang bekend onder naam "Hosman Frères"). Het interieur werd voor een deel gestript, waarbij de vermoedelijk achttiende-eeuwse beschildering op linnen, die één wand met deur besloeg, zonder toestemming van de eigenaar werd verwijderd. Vooralsnog is onbekend hoe een en ander zal aflopen. Bij het verwijderen van een moderne omtimmering boven de marmeren schoorsteenmantel kwamen sporen van de achttiende-eeuwse stucwerkversiering tevoorschijn. Zomaar wat van buitenaf zichtbare ontdekkingen in een leeggeruimd pand. Babbersmolen, Schiedamsedijk 2 Sinds enige jaren wordt gewerkt aan het volledig completeren van de Babbersmolen aan de Schiedamsedijk 2, aan de Poldervaart bij Spieringshoek. In 2008 werd na het aanbrengen van nieuwe balklagen en vloeren in de zolders een belangrijke stap gezet, het plaatsen van de koningsspil. Het is de houten spil, die via tandraderen zorgt voor de overbrenging van de draai van de wieken naar het waterscheprad. Volgende werkzaamheden zullen zijn het reconstrueren van het metalen waterscheprad, de kap, de balie en tenslotte de roeden. Wanneer alles gereed is, is afhankelijk van subsidie en sponsors. Meer informatie in het tijdschrift Molennieuws van de Stichting De Schiedamse Molens. 34 Een deel van het interieur van Korte Dam 10. (Foto: R. W.Poels, foto 2008) Schie 3, de voormalige distilleerderij van Jansen Wouterlood. Restauratie gereed in 2008. (Foto: R. W.Poels, januari 2009) Scyedam jrg. 35 no. 1

Scyedam | 2009 | | pagina 34