HISTORIE ACTUEEL Ruud Poels Al enkele tientallen jaren verliest Kethel stap voor stap het agrarische karakter. Aan de randen bleef nog wat aan boerderijen en opstallen over. Sommige daarvan konden behouden worden en werden goed gerestaureerd. Maar veel werd en wordt bedreigd en gesloopt. Het laatst jaar verdween wederom een aantal boerenherinneringen. Sloop Polderweg 15 Eind 2008 werd de oude boerderij Polderweg 15 gesloopt. In 1979 omschreef de Historische Vereniging Schiedam deze boerderij nog als volgt: Gepleisterde boerderij met opkamer, De linker zijgevel heeft een houten puntdaklijst met gesneden windveren. In de rechter zijgevel oude deur met gietijzeren rooster. Aangebouwde stal. Rietgedekte hooiberg met 5 palen. Oude ijzeren ophaalbrugNa het in november 2008 verlenen van de sloopvergunning verdwenen de woning en de andere agrarische opstallen. Deze boerderij was de laatste die met een ijzeren ophaalbrug over de Polderwetering met de Polderweg was verbonden. Deze ophaalbrug is bestaat nog wel en is opgeknapt. Het is de enig overgebleven herinnering aan deze boeren bedoening. Waar de boerderij stond staan nu vrachtwagens. Zie pagina 68 voor een goede fotografische vergelijking. Sloop Polderweg 118 Eind 2008 werd het laatste restant van de boerderij Polderweg 118 gesloopt, de woning en de schuur. De stal er achter was al eerder verdwenen in 1998. Enkele onderdelen van de binnen- betimmering van de boerenwoning zijn jaren geleden verwijderd en elders hergebruikt. De 67 Boerderij Polderweg 118, gebouwd in 1873, het interieur gesloopt in 2003, de boerderij gesloopt eind 2008. (Foto: R. W. Poels, maart 2003) Scyedam jrg. 35 no. 2

Scyedam | 2009 | | pagina 31