pad blijft ongewijzigd. Op de twee nieuwe betonvloeren met vloerverwarming zullen later losse houten stoelen worden geplaatst. De kerk wordt zo voor meer doeleinden bruikbaar. Nieuwe Haven 153 Na een bij de gemeente in februari 2008 bin nengekomen aanvraag voor het verbouwen van het monumentale herenhuis Nieuwe Ha ven 153, onder andere inhoudende het ver wijderen van het oorspronkelijke trappenhuis (circal858) met wenteltrap en getoogde ra men, zond de Historische Vereniging Schie dam een daar tegenin gaande zienswijze aan Burgemeester en Wethouders. Op 10 juni 2008 verleenden Burgemeester en Wethou ders de monumentenvergunning op het onge wijzigde plan. De vereniging constateerde dat een van de argumenten om de zienswijze van de vereniging niet te delen, een onjuiste date ring van de trappartij betrof. In de formulering van de Commissie Welstand en Monumenten zorg: "De huidige trappartij in het pand is een latere toevoeging". Daarop diende de vereni ging op 11 juli een bezwaarschrift in. Doordat hierna onder andere miscommunicatie optrad ging nogal wat tijd verloren. De in de zomer van 2008 gedachte zitting van de bezwaar schriftencommissie waarop de vereniging zou worden gehoord, had uiteindelijk pas plaats op 5 februari 2009. Hier herhaalde de vereni- 106 Een tweetal foto 's die in de Grote Kerk werden ge nomen ten tijde van het demonteren van de oude kerkbanken en de werkzaamheden aan de Vloer in 2009. Links: De opgestapelde en af te voeren banken van de Grote of Sint Janskerk. (Foto R. W. Poels, 20 juni 2009). Hieronder: Grote of Sint Janskerk in juni 2009 zonder de vertrouwde sinds 1948 aanwezige ban ken. (Foto R. W. Poels, 20 juni 2009). Scyedam jrg. 35 no. 3

Scyedam | 2009 | | pagina 34