langstellenden (want belangstelling was er) langs de Dam, de Grote of St. Janskerk, het Begijnhof, het ABC-Complex en Huis te Riviere. Kort wordt bovendien in de bege leidende teksten stilgestaan bij het ontstaan van Schiedam, de kaart van De Gheyn en het nieuwe archeologiebeleid in Schiedam. Het was vooral bijzonder dat juist deze eer ste keer bij de Grote Kerk de bezoekers een toelichting kregen op de werkzaamheden van kunstenaar Sjef Henderickx. Hij is mo menteel doende om van de brokken van het vroegere altaar uit de Grote Kerk, dat ten tijde van de Reformatie in de Beeldenstorm sneuvelde een 'Lam Gods' te maken, dat ooit weer zal prijken in de Grote Kerk. In 2008 gaf de Hervormde Gemeente Schie dam Sjef Henderickx de opdracht om van de ruim duizend stenen fragmenten van het voormalige altaar een nieuw kunstwerk te 129 Beeldend kunstenaar Sjef Henderickx (uiterst links op de foto) vertelt de deelnemers van de archeolo gische wandeling van de werzaamheden aan zijn 'Lam GodsEnkele van de talloze altaarbrokstuk ken worden daarbij als illustratiemateriaal gebruikt. Tweede van links is Jurrien Moree van het Bu reau Oudheidkundig Onderzoek Rotterdam van Gemeentewerken Rotterdam. (Foto: Wim Schelberg) Evenals in 2008 waren ook nu weer op verschil lende locaties in het centrum van Schiedam doe ken geplaatst waarop te zien was hoe bepaalde locaties er vroeger uit hebben gezien. Hier een doek in het Oude Kerkhof met daarop een foto van de Lange Kerkstraat, genomen in de richting van de Broersvest. (Foto: Wim Schelbetg) Scyedam jrg. 35 no. 4

Scyedam | 2009 | | pagina 21