zaterdag en zondag Schiedam bezochten en de weg nog niet kenden. Ook de Open Mo- numentendagkraam van de gemeente Schie dam had daarin een groot aandeel: boekjes werden uitgedeeld, inschrijvingen voor de archeologische wandeling werden geregeld en Schiedam werd gepromoot. Dat alles op de Grote Markt, waar een levend standbeeld en een poppentheater voor kinderen zorgden voor een hoop levendigheid. Want poppen theater Aap van Pootverzorgde niet alleen de voorstellingen, maar schminkte ook de aanwezige kinderen. Die deelname - en die van het eerder genoem de levende standbeeld van Rembrandt - was overigens in het kader van de ook in dit week einde georganiseerde Open Ateliers. Meer dan vijftig kustenaars namen op zaterdag en zondag deel aan Open Ateliers. In Pand Pau- lus was een overzichtstentoonstelling van alle deelnemers te zien. Hier waren ook route kaarten verkrijgbaar en startte het vervoer per auto. Een bijzonder project dit jaar was Portfolio. Dit is een samenwerking met Woonplus en de Kunstalliantie. Jonge kunstenaars die dit jaar zijn afgestudeerd aan kunstacademies werken in een tijdelijk atelier in de wijk De Gorzen. Zij laten de bezoekers kennismaken met een beginnende kunstenaarspraktijk. Daarnaast was in Filmhuis Schiedam een gratis filmpro gramma te zien. Al met al was er in dat weekeinde weer veel te doen in Schiedam. Spijtig was, dat het weer zondag wat tegenviel. Maar dat maakte het gevarieerde programma meer dan goed. 131 Het kinderpoppentheater op de Grote Markt. (Foto: Wim Schelberg). Scyedam jrg. 35 no. 4

Scyedam | 2009 | | pagina 23