HISTORIE ACTUEEL In maart 1950 werd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Gemeenteziekenhuis een zonnewijzer geschonken. Deze was een geschenk van de doktoren tun liet siokonhuio. De zonnewijzer met voetstuk werd geplaatst op het gazon voor de hoofdingang aan de Nassaulaan. Na de sloop van dit oude ziekenhuis en de bouw van het nieuwe aan de Burgemeester Knappertlaan in de zestiger jaren van de vorige eeuw kreeg deze zonnewijzer een plekje in de ziekenhuistuin. Wonderlijk genoeg werd de zonnewijzer na het verlaten van deze locatie begin 2009, door niemand in veiligheid gebracht. Er was ook geen plaats voor bedacht in de binnentuin van het nieuwe Vlietlandziekenhuis aan de Ruud Poels Poldervaart. Het ziekenhuis leek geen interesse te hebben Zo stond de zonnewijzer als enig fraai object begin juli 2009 nog steeds in de tuin aan de B.K.laan, met het risico dat bij de sloop van het gebouw, of door vandalen, dit inmiddels historische object zou kunnen worden beschadigd of vernietigd. De Historische Vereniging Schiedam heeft daarop getracht dit doemscenario te keren. Diverse contacten resulteerden uiteindelijk in een voorlopig positieve afloop. Door de gemeente werd in september de zonnewijzer met sokkel in veiligheid gebracht en opgeslagen, in afwachting van nader beraad betreffende eigendom, kosten en mogelijke herplaatsing elders in Schiedam. De zonnewijzer uit 1950 in de tuin van het ziekenhuis aan de BK-laan. (Foto: R. W. Poels, 2009) 142 Scyedam jrg. 35 no. 4

Scyedam | 2009 | | pagina 34