t 143 De zonnewijzer met voetstuk op zijn oorspronkelijke locatie: het gazon voor de hoofdingang aan de Nassaulaan. De zonnewijzer is uiterst links op de uitvergrote foto zichtbaar, schuin onder het op de foto uiterst linkse raam van de benedenverdieping van het hoofdgebouw. In een krantenartikel werd kort aandacht besteed aan de geschonken zonnewijzer. Omdat de kopie van het oorspronkelijke artikel en dan met name de erboven geplaatste foto van onvoldoende kwaliteit was om hier te reproduceren, wordt volstaan met het citeren van de wat cryptische tekst. Die luidt: "In tegenwoordigheid van burgemeester Peek, heeft dr. J.A.H. v.d. Betg de directeur van het Gemeente Ziekenhuis een fraaie zonnewijzer aangeboden. Deze zonnewijzer, die een plaatsje heeft gekregen op het grote grasgazon voor de hoofdingang, is een geschenk van de doktoren ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het ziekenhuis.Van den Berg (J.H., niet J.A.H.) was geneesheer-directeur van het Schiedamse Gemeenteziekenhuis (van 1946-1969). Waarschijnlijk biedt Van den Berg de zonne wijzer aan de burgemeester aan in zijn (=de burgemeesters) hoedanigheid van voorzitter van de Com missie voor het Gemeenteziekenhuis. Van Den Berg had deze zonnewijzer aangeboden gekregen van de Schiedamse huisartsen. Zie hierover het Jaarverslag van het Gemeenteziekenhuis over 1949-1950, Archiefnummer 157 inventarisnummer 51. Bovendien bestond het ziekenhuis niet 30 jaar maar het ziekenhuisgeboww. In 1950 bestond het zelfs 31 jaar. Scyedam jrg. 35 no. 4

Scyedam | 2009 | | pagina 35