HISTORIE ACTUEEL Ruud Poels Herbouw Molen De Kameel De herbouw van molen De Kameel, op de plaats waar de Schie en de Noordvest samen komen, vordert zienderogen. Na de eerste steenlegging op 7 juli 2009 is men inmiddels over de helft van de hoogte heen. Molen De Kameel op halve hoogte. (Foto: R. W. Poels, 20 oktober 2009) Kippenbrug vernieuwd Al sinds vele tientallen jaren overspant de Kippenbrug het water van de Nieuwe Haven tussen Branderssteeg en Sint Liduinastraat. De voetgangersbrug verkeerde sinds vele ja ren in zeer slechte staat. Na diverse plannen die onuitvoerbaar bleken, werd uiteindelijk gekozen voor het handhaven van het be staande model. In de eerste week van okto ber 2009 werd gestart met de renovatie, mid- De in 2009 gerestaureerde Kippenbrug uit 1948. (Foto: R. W. Poels, mei 2008) dels de sloop van de gehele bestaande, door Gusto in 1948 gemaakte ijzeren constructie en de houten fundering. Op 19 oktober werd de eerste paal geslagen. En doordat alle hou ten en metalen constructies waren voorgefa- briceerd kon de brug zelf reeds op 26 oktober worden aangebracht. Een week later waren de werkzaamheden afgerond en kon de brug weer worden gebruikt. Korte Kerkstraat 4 met vernieuwde gevel Het historische woonhuis Lange Kerkstraat 4 heeft tussen maart en september 2009 een flinke ingreep ondergaan. Het bleek noodza kelijk de bakstenen bekleding van de voorge vel geheel te vervangen. Nu de steigers weer weg zijn blijkt dat "nieuw" overeenkomt met 176 Scyedam jrg. 35 no. 5

Scyedam | 2009 | | pagina 32