"oud". Er is met zorg gewerkt. Wie de daad werkelijke uitvoering van de werkzaamhe den heeft gemist zal niets opvallen. Gustotorentje Toen in 1980 het Gustocomplex aan de Maasdijk was gesloopt werd het torentje van het kantoorgebouw geplaatst op het erf aan de Oostveenseweg 13 in Kethel-noord. Enige jaren geleden bleek de eigenaar er van af te willen. Het torentje werd de Historische Ver eniging te koop aangeboden. Daarop werd deze nieuwe ontwikkeling met het gemeen tebestuur besproken. De suggestie werd ge daan het torentje aan te kopen en, als herin nering aan de scheepswerf, in Schiedam-zuid een plaats te geven. De gedachten bleven ste ken waar de kosten ter sprake kwamen. Het plan werd in de ijskast gezet. In het najaar van 2009 bleek dat de nieuwe eigenaar van terrein en opstallen het torentje (overigens op dezelfde plaats) vertikaal heeft moeten inkorten. Overigens niet onherstelbaar. Broersveld 142-144 op hoogte Op 12 oktober 2009 werd een belangrijk mo ment gevierd in de in restauratie zijnde voor malige Stadsarmenschool aan het Broersveld 142-144: het bereiken van het hoogste punt. In september was de door de brand van mei 2007 geheel verwoeste kap, nieuw aange bracht naar de 18e eeuwse constructie en maten. Met als een van de weinige verschillen, dat dubbele spanten werden geplaatst, daar waar de scheidingen tussen de woningen komen. Dit om branddoorslag in de toekomst te voorkomen. 177 Korte Kerkstraat 4 in september 1977. (Foto: A. Gordijn) Korte Kerkstraat 4 met de nieuwe voorgevel van 2009. (Foto: R. W. Poels, oktober 2009) Scyedam jrg. 35 no. 5

Scyedam | 2009 | | pagina 33