REDACTIONEEL Schiedam was weer even landelijk nieuws in december in verband met de landelijke intocht van Sint Nicolaas. Hoe wel de dag wat dreigend begon, klaarde het op toen het schip van de goedheiligman de havens van Schiedam bin nenvoer. Het was een prachtige dag. En een historische dag - want het zal nog wel even duren voor de Sint hier opnieuw aanmeert in het kader van de landelijke intocht. In deze Scyedam in ieder geval één foto van dit bijzondere moment. Verder een gevarieerd decembernummer, met om te be ginnen een stuk over de relatie tussen J(oh)an de Witt en Schiedam. Jef Jansen verhaalt van grote staatslieden te midden van zuinige Schiedammers. In het tweede deel en laatste deel van haar herinneringen belicht mw. Winters wijk de hongerwinter en de bevrijding. Een op een andere manier rijk gevuld leven is dat van Piet Sanders jr. Van zijn hand verscheen een boekje - Antoine Lagrouw geeft daarover een korte bespiegeling. Een bijzonder onderdeel van de historische collectie van het Stedelijk Museum Schiedam wordt belicht door Dirk- Jan List. Wat dat is? Het glaswerk ging er in ieder geval op vooruit. Verder van zijn hand een artikel over achttien- de-eeuwse mode in portretten van Schiedamse notabelen. Van de ramenspuiten en modeportretten naar de Plantage, waar Ser Louis kort stilstaat bij de geboorte van Gerrit Plantaadje. En met de plantage landen we dan welhaast automatisch aan bij de laatste Historie Actueel van het jaar 2009 van de hand van Ruud Poels. Wat mij nog rest? Voor 2009 afscheid van u te nemen en u namens de redactie van Scyedam een goede kerst en een mooie jaarwisseling te wensen. Wij verheugen ons al op 2010 en hopen u dan weer te mogen ontmoeten als lezer.

Scyedam | 2009 | | pagina 3