HET LOONVRAAGSTUK Een oude Pink advertentie Al heel lang kennen wij de kleine advertenties van een fabrikant van vrij verkrijgbare geneesmiddelen waarin een dankbare vroegere "lijder meldt dat deze toch zo veel baat heeft gehad van het aanbevolen middel. Meestal werd alleen een naam en een stad van de tevreden gebruiker genoemd. Maar in mei 1908 verscheen in de redactionele kolommen van de Schiedamsche Courant een verhaaltje met als kop "Het loonvraagstuk", waarin een gelukkige heer van Baarle 38 jaar, vertelt dat hij zich beter dan ooit bevindt na Pink Pillen genomen te hebben! Er staat zelfs een tekening bij van de straat waar deze gelukkige heer woont. Dezelfde advertentie stond ook in de NRC en in de Maasbode. Tientallen jaren later verschenen nog steeds advertenties waarin kwieke mensen vertellen Pink Pillen te gebruiken. Het loon is altijd ondergeschikt aan den toestand van gezondheid, en men kan zeggen dat het er in onmiddellijke verhouding mee staat. Het is een goede zaak gezond te zijn: dat brengt op. Zij die wel zijn kunnen veel meer verdienen dan zij die zwak zijn. Een slechte gezondheid heeft aan heel wat liede hunnen betrekking gekost. De patroons verliezen gemakkelijk het geduld met hen die dikwijls niet op hun post zijn tengevolge van ziekte. De Pink Pillen strekken om het organisme tot een volmaakten staat van gezondheid terug te brengen en daarin te houden. Zij zijn ge makkelijk te nemen, werken snel en veroor zaken geen ongemak. Zij kosten weinig in vergelijking met het wel dat zij doen. Allen die in hun levensonderhoud moeten voorzien hebben er belang bij die pillen te nemen bij het minste teeken van zwakte, bij het minste verschijnselen van verval. De heer A. van Baarle, 38 jaren, wonende Laan 2 te Schiedam, schrijft ons: "Ik heb gedurende langen tijd zwaar geleden aan hevige maagpijnen, gepaard met krampen en brakingen. Dat heeft mij zeer gehinderd. Ongelukkiger wijze heb ik de Pink Pillen niet genomen vanaf de aanvang mijner ziekte. Ik had andere middelen genomen die niets hebben uitgewerkt. Toen ik de Pink Pillen heb genomen, ben ik onmiddellijk genezen. Gezicht van de Laan te Schiedam. De heer van Baarle woont in het laatste huis links. Nu bevind ik mij beter dan ik ooit tevoren geweest ben." De Pink Pillen zullen u het meeste goed doen. Beproef slechts een doosje en gij zult zien welk een welbehagen gij zult ondervinden. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Pijs fl. 1.75 de doos, fl. 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothoudervoorNederlandenApotheken. Franco toezending tegen postwissel. 18 Scyedam jrg. 36 no. 1

Scyedam | 2010 | | pagina 18