Overigens dit boek wel aanschaffen! Want ook al is kritiek mogelijk (ook uitgaven van het Gemeentearchief zijn niet altijd Dergelijke suggesties hebben nadien wel foutloos), we mogen blij zijn met deze eens de krant gehaald, maar zijn dan door enorme verzameling gegevens. En ook de journalist uit de duim gezogen. wie de vorige uitgave van 1989 al in bezit Schoolstraat: Hier is wel het een en ander heeft kan er plezier aan beleven. Het aantal op af te dingen en toe te voegen. Zowel vermelde namen is toegenomen van 1319 betreffende de naam als betreffende het naar 2383, de buurtkaartjes zijn thans veel Finse schoolgebouw en het begrip Finse duidelijker en informatie is, waar nuttig, school. verbeterd en uitgebreid. Sint Liduinastraat: De voorvallen tijdens het Leven van Liduina zijn niet alleen "achteraf' aanleiding geweest voor haar verering, maar ook al tijdens haar leven. En de verering van Liduina werd in 1890 niet toegestaan, maar bekrachtigd. Want Liduina werd al door de eeuwen heen in Europa vereerd als volksheilige. Spieringshoek: Hier wordt gesuggereerd dat het kasteel heeft bestaan tot 1850. Echter in dat jaar is de opvolger, een rijk buitenhuis gesloopt. Tenslotte moet worden gezegd dat in het boek een aantal overbodige namen staat. Het betreft namen van personen en zaken waarnaar nooit een straat is genoemd, soms nog op keuzelijsten staan, of daar zelfs al weer vanaf zijn. Het is duidelijk dat deze in dit boek niet thuishoren. Voorbeelden zijn: Hellen Ankersmit, Ansgar, Joke Smit, Johan Henri Kellgren, Johan August Strindberg. Scyedam jrg. 36 no. 1 35

Scyedam | 2010 | | pagina 35