BOEKENNIEUWS Sjef Henderickx temidden van de gefixeerde mid deleeuwse altaarbrokken, voor deze tot het kunst werk 't Lam werden samengesteld. (Foto R.W. Poels, april 2009). Een wel heel bijzondere symboliek. Uit meerdere versies werd gekozen voor een beeld van het Lam Gods, oprijzend uit de vernietiging. Een wel heel bijzondere symboliek. Zo bijzonder en zo prachtig vormgegeven, dat H.M. Koningin Beatrix bereid was het beeld te onthullen op 30 maart 2010. De zangkoren van de (Protestantse) Grote Kerk, Vocalis Sint Janen van de (Rooms Katholieke) Liduinabasiliek, In Honorem Dei verzorgden toen gezamenlijk de zang van eeuwenoude muziek. Het imposante vier meter hoge beeld, dat de naam 't Lam kreeg, staat opgesteld in de westelijke hoek van de zuidbeuk. Aan H.M. Koningin Beatrix werd het eerste exemplaar van het prachtige over dit kunstwerk verschenen boek overhandigd. Op 30 maart 2010 verscheen: 't Lam - Sjef Henderickx, een uitgave van Stichting Musis. Meewerkende auteurs zijn: Jeroen ter Brugge, Bram van Hengel, Mi chael van Hoogenhuy- :jSH ze, Huib Sneep en Hans van der Sloot. Het boek is verschenen naar aanleiding van de realisatie van het kunst werk 't Lam" in de Grote of St. Janskerk, door Sjef Henderickx vervaardigd van aldaar aangetroffen middel eeuwse altaarbrokstuk ken. Het eerste exem plaar van deze bijzondere en fraaie uitgave werd in de Grote of St. Janskerk in ontvangst genomen aan H.M. Koningin Beatrix. Gebonden, formaat 32 bij 24 cm, 92 pag., 85 kleurenfoto's. ISBN 978-90-73677-20-3. Prijs 25,00. H.M. Koningin Beatrix en Sjef Henderickx in gesprek bij de ontwerpschets van 't Lam (Foto Roger Pluijm). Scyedam jrg. 36 nr. 2 53

Scyedam | 2010 | | pagina 17