eigenlijk een verkeerde plaats, omdat het slachthuis een eind van deze plaats af lag. En het is tevens de vraag of "De Stier" wel goed zichtbaar blijft, nadat ook de laatste kavels bebouwd zullen zijn, en als je niet echt in dit wijkje moet zijn. Een meer vanaf de doorgaande route zichtbare plek, op een eigen sokkel bijvoorbeeld, en tevens op een meer juiste plaats, zou de voorkeur hebben verdiend. Overigens wel een loffelijk initiatief. Op 4 februari 2010 werd "De Stier" onthuld door de heer Jan Wielaart (oud medewerker van het Slachthuis) en door wethouder Yorick Haan. Het was van Haan, thans burgemeester van Vlieland, de laatste ceremoniële daad als wethouder. de waarheid plezieriger. In februari 2010 kreeg het kunstwerk een plaats aan de blinde gevel van de woning Simon Rijnbendestraat 34. Later zal ook een plaquette met toelichting worden aangebracht. Jammergenoeg is het Sloop aan Broersveld en Herenpad Al ruim een jaar stonden enkele panden op de hoek van Broersveld en Herenpad te wachten op sloop of aanpassing. De eerste helft van februari 2010 was het zover. Toen werden gesloopt: het gebouw met etagewoningen Herenpad 13-17 (gebouwd in 1932), de winkels met bovenwoningen Broersveld 88- 92 (gebouwd in 1932) en het vermoedelijk negentiende eeuwse huisje Broersveld 86. Het gebouw aan het Herenpad zal in ongeveer dezelfde vorm worden herbouwd, terwijl de nieuwbouw op de al tientallen jaren lege hoek en op de plaats van het gesloopte winkelrijtje daarop zal aansluiten. Het pand van Bas van der Heijden, Broersveld 68, oorspronkelijk de in 1960 gereedgekomen bakkerij van M.J. Vlug met een strook winkels (ontwerp architectenbureau E.F. Groosman), zal een nieuwe gevel krijgen, terwijl het interieur volledig zal worden verbouwd en uitgebreid. 69 Hieronder: kunstwerk De Stier na de herplaatsing in februari 2010. (Foto R. W. Poels, 04-02-2010). Kunstwerk De Stier werd, na herplaatsing aan de Simon Rijnbendestraat, op 4 februari 2010 onthuld door (links) de heer Jan Wielaart (oud medewerker Slachthuis) en wethouder Yorick Haan. (Foto R. W. Poels). Scyedam jrg. 36 nr. 2

Scyedam | 2010 | | pagina 33