Sloop aan Prof. Kamerlingh Onneslaan Al enige jaren terug werd een serie etagewoningen aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan, aansluitend op het Stationsplein gesloopt en vervangen door nieuwbouw. In november/december 2009 werd op de hoek van de gemaakte verbindingsweg naar de Horvathweg de laatste sloop uitgevoerd. Het betreft de huisnummers 146-152. Ook op deze plek verrijst nieuwbouw. Vernieuwing interieur Grote Kerk Nadat in juni 2009 de vaste houten banken uit 1948 uit de Grote of Sint Janskerk waren verwijderd, is ter plaatse een nieuwe hardstenen vloer met vloerverwarming aangelegd. Daarop zijn losse stapelbare lichtbeuken stoelen geplaatst met schuine chromen pootjes. Op deze wijze is de kerkruimte naar iedere wens in te vullen bij diverse kerkdiensten, uitvoeringen en andere gebruiken. De nieuwe stoelen zijn handig in het gebruik, maar of dit middeleeuwse gebouw deze modieuze aanpassing met deze kleur, deze vorm en dit materiaalgebruik verdraagt kan worden betwijfeld. De nieuwe inrichting was gereed in februari 2010. Hoogstraat tussen museum en afrol Al enige jaren is de gemeente doende geweest om aan de Hoogstraat tussen de afrol naar de Lange Achterweg en het Stedelijk Museum een aantal historische panden te verwerven. 70 Scyedam jrg. 36 nr. 2 Prof. Kamerlingh Onneslaan 146-152, gesloopt in december 2009. (Foto: R. W. Poels, mei 2009) De bakkerij van Vlug aan het Broersveld 68, gebouwd in 1960 naar ontwerp van Architectenbureau E.F. Groosman. (Foto: A. Gordijn, 1977).

Scyedam | 2010 | | pagina 34