Achter het oude huisje bij het schuurtje staat een ton heerlijk koel regenwater. Met grote teugen drinken we uit, het steelpannetje stond altijd voor ons klaar. En verder gaan we. Klaas Kuipers, bijgenaamd Klaas de leugenaar, loopt op de Harreweg en rookt zijn pijpje. Hij vermaakt ons met zijn grappen en moppen, vooral met leugentjes, want dat kon'ie. En zijn dit een paar van herinneringen van de kindervreugden op onze kerk- en schoolweg. Nu met flinke stap op huis aan. De klok heeft al vier geslagen. Nu zien we nog een gansche schaar bloemen staan, met oogjes blauw en klaar. En als we dan die bloemen zien roepen we uit: Kijk vergeet me niet. Ik pluk een bosje voor ons moe, nu toch voort gemaakt naar haar toe. Ze zegt d bij ons: binnen komen, wat hebben jullie veer gespijbeld. We krijgen ons warm eten ons lekker prakje. Moeten daarna de opgelegde werkjes volbrengen en dan tien naadjes breien aan een kous. Een kous die altijd op de naalden staat. Nog een half uurtje spelen en dan naar bed. Morgen vroeg roept Moeder immers weer: Kinderen opstaan! 't Is weer tijd voor de H. Mis en schooltijd. O zalige, zalige kindertijd. Maart 1950, de schrijfster Francisca van Leeuwen. Half Maart 1953 Kethel weet ook van de watersnood mee te praten. Iets over de ramp van 't jaar 1903 dat in alle dagbladen vijftig jaar later werd geschreven. Het was een bar slecht voorjaar, dat van 1903. In april was er nog geen beest op het land en dagenlang geselde een felle noordwester over de naakte polders. De storm stuwde het water uit, het gehele Westland en vanuit Scyedam jrg. 36 nr. 5 157 Foto uit het schriftje van Jo Stap, pagina 5. Op de foto is de kruising van de Schiedamseweg met de Dorpsstraat te zien. In de achtergrond de kerktoren. (Foto Gemeentearchief Schiedam).

Scyedam | 2010 | | pagina 13