zadeldak op het drielaagse gedeelte is bedekt met rode keramische opnieuw verbeterde pannen. Het piramidedak op de hoek is nu voorzien van bitumen. Daarnaast zijn er enkele kleine delen met vlakke bitumineuze daken. De gevels zijn opgetrokken in schoon metselwerk in kruisverband met een gekamde baksteen. De gevel heeft een grijze plint en is geleed met in baksteen uitgevoerde lisenen op de hoeken ter verdeling van gevelvlakken. De topgevels, hoeken en vensters zijn voorzien van tufstenen elementen. Vrijwel alle gevelopeningen waren met plaatmateriaal afgedicht. De gevel aan de Appelmarkt is in drie traveeën opgedeeld. Geheel links bevindt zich een entreepartij voor de dienstruimten, die wordt geaccentueerd door lisenen in de gevel en door een topgevel met tufsteenbekleding. De lisenen zijn geplaatst op grote, uitkragende tufstenen blokken. Boven de door middel van een tufstenen trap verhoogde entree bevinden zich gemetselde lateien. In het daarboven gelegen gevelveld bevinden zich twee maal drie smalle, hoge vensters, die zijn ingevuld met glas-in-lood. Het middelste deel van de gevel is vrij gesloten van opzet. Op de begane grond bevindt zich centraal een entreedeur, geflankeerd door grote houten puien. Op de verdieping bevinden zich ventilatieroosters en daarboven houten vensters met glas- in-lood, die zich hoog in de bioscoopzaal bevinden. De gevel wordt beëindigd door een tufstenen afdekband. Het rechter deel van de gevel maakt deel uit van de verhoogde hoek met de Hoogstraat. Deze bestaat uit drie gevels, waarin zich op de begane grond de centrale entree bevindt, geflankeerd door houten raampuien. De hoeken aan weerszijden van de entree zijn uitgevoerd in afgeronde blokken tufsteen. Boven de gevelopeningen bevinden zich zware tufstenen lateien, die rusten op grote tufstenen hoekblokken. De gevels daarboven zijn geleed met lisenen op de hoeken, terwijl de daartussen gelegen spaarvelden iets uitkragen, met afgeschuinde randen. Doordat de baksteen op de schuine hoeken niet is afgezaagd ontstaat een trapsgewijze ornamentele hoekoplossing. Centraal in de gevels zijn er smalle en hoge spaarvelden met decoratieve uitstekende baksteenkoppen, die uitmonden in steeds drie smalle vensters met houten raam en glas-in-lood. In de aan de Hoogstraat gelegen gevel zijn er direct daarboven nog twee houten vensters met blank glas. De gevels bevatten daarboven op de vierde verdieping grote houten puien De gevels aan de straatzijden, links de Appelmarkt, rechts de Hoogstraat. 14 Scyedam jrg. 37 nr. 1

Scyedam | 2011 | | pagina 14