bimsbetonwand tussen de voormalige donkere kamer en de wachthal voor de bioscoopbezoekers (afb. 1). De doorgang vanuit deze hal naar het kantoor is juist afgedicht (afb. 2). Tussen de wachthal en de entree bevindt zich een houten kozijn, waarin zich oorspronkelijk klapdeuren bevonden (afb. 3). Deze zijn niet afgebeeld op de oorspronkelijke bouwtekening en dateren waarschijnlijk van de verbouwing omstreeks 1932. Wellicht is toen ook de doorgang naar het kantoor dichtgezet. De entree, de wachthal, de trapopgang en de hal op de eerste verdieping zijn alle voorzien van een iets verdikte lambrisering van glad gepolijste zwartgrijze kunststeen. De wanden daarboven waren oorspronkelijk okerkleurig gesausd. Opvallend is dat de lambrisering en de kleurafwerking doorgaan over de dichtgezette doorgang naar het kantoor, zodat deze waarschijnlijk bij één van de verbouwingen in de jaren dertig is aangebracht. Er zijn echter geen oudere afwerklagen onder deze verf aangetroffen. De entree op de begane grond is nu voorzien van keramische vloertegels, die waarschijnlijk bij de verbouwing omstreeks 1960 zijn aangebracht. Toen werd ook de entreepui vernieuwd en zal de met een rand van baksteen beklede doorgang naar de vroegere kantoorruimte (afb. 4) gemaakt zijn. De betegeling van de wand daar omheen lijkt echter ouder en zal nog uit de oorspronkelijke bouwfase of de verbouwing uit 1932 dateren. Doordat de wanden zijn afgewerkt met zeer sterk hechtende spachtelputz is het niet mogelijk oudere wandafwerkingen in deze ruimte bloot te leggen. Opvallend is dat de wanden aan weerszijden van de trap naar de wachthal afgerond zijn (afb. 4); op de oorspronkelijke bouwtekening bevond zich hier een getrapte hoek, zoals die ook bij de entreepui aanwezig is. Het op riet gestukadoorde plafond is waarschijnlijk grijsgroen geschilderd geweest en was rondom voorzien van een trapsgewijs 18 Scyedam jrg. 37 nr. 1

Scyedam | 2011 | | pagina 18