zuigkracht van Rotterdam was dat natuurlijk niet zó veel) speelde in Passage. De Schiedamse gemeenschap verdeelde de "vrije" avonden, in de vakantieweek draaide de "echt Schiedamse" revues en tijdens de herdenkingsfeesten van het 675-jarig bestaan waagde men het, een oud rederijkersstuk over Schiedam, zich afspelend in 1488 op, te voeren. Niet zo'n daverend succes, dat laatste. Maar ook Passage kon het niet volhouden. De organist, Joop Walvis, verdween, verhuur van avonden kon niet gegarandeerd worden. "Uitvallen van het Passagetheater zal de nekslag zijn voor het Culturele leven" schreef een Schiedams blad in 1966. Ondanks jarenlange onderhandelingen met de gemeente, die het gebouw vorig jaar aankocht, is de exploitatie per Bioscoop Pandora, omstreeks 1930 vanaf de Appelmarkt gefotogra- 31.12.1970 stopgezet, feerd. Fotograaf onbekend. (Foto: gemeentearchief Schiedam, beeld- Na 70 jaar is Schiedam nummer '4544). weer overgeleverd aan Rotterdam is dichtbij, hoewel daar ook al rondreizende filmexploitanten. Maar die enkele bioscopen geslopen zijn. zullen goed moeten zoeken naar een zaaltje, want ook Musis Sacrum sloot enkele jaren NASCHRIFT VAN DE REDACTIE: Het geleden zijn deuren. Maar ja, wat geeft het, bovenstaande artikel werd integraal overgenomen we kunnen toch bijna allemaal thuis naar uit Schiedamse Gemeenschap, jaargang 23 nr. 4- de spreeuwenkist gaan zitten kijken? En 5 (juni-juli 1971). Het werd geplaatst op pagina's 74-77. Bij vonnis van de Arrond. Rechtbank te Rotterdam van gisteren is de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van lichtbeeldenkunst, Pandora Bioscoop, gevestigd te Schiedam, in staat van faillissement verklaard. Curator is mr. J.H. Welcker alhier. Uit: Schiedamsche Courant, 19-05-1923 Scyedam jrg. 37 nr. 1 37

Scyedam | 2011 | | pagina 37