Monopole Theater Feestelijke openingsvoorstelling. Er bestond gisteravond groote belangstelling voor de eerste voorstelling, welke gegeven werd in het verbouwde City Theater, dat voor het eerst zijn deuren opende als Monopole Theater. Deze voorstelling droeg een bizonder karakter door het feit, dat de directie verscheidene personen had uitgenoodigd. Aanwezig was o.a. de wethouder van onderwijs en sociale zaken, de heer J. Dinkelaar, en uiteraard waren er enkele directeuren van Rotterdamsche theaters, onder wie de heer André de Jong, voorzitter van de afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoopbond. In den loop van den avond heeft voorts van zijn belangstelling doen blijken de directeur van Passage theater, de heer J. Huizinga. Een aantal leden van den gemeenteraad en uitvoerders van de verbouwing waren eveneens aanwezig. Hal en trappen waren kwistig bezet met talrijke bloemstukken, welke de directie van vele relaties ontvangen had. in totaal veertig. Voorts waren nog vele telegrafische en schriftelijke gelukwenschen ingekomen. De heer A n dré de Jong sprak de openingsrede uit, waarin hij hulde bracht aan den ontwerper en de uitvoerders van de verbouwing, die in zulk een korten tijd ingerijpende verandering aan het interieur van het gebouw tot stand brachten. In het bizonder zeide spr. dank aan den directeur van de Loopuyts Bank, den heer L. Th. M. Nolet, voor den steun, dien hij ook bij deze restauratie heeft willen verleenen. Vervolgens sprak het lid van de nieuwe directie van Monopole theater, de heer L. Daniels, die alle genoodigden welkom heette, in het bizonder den wethouder en de raadsleden. Ook spr. bracht dank aan den heer Nolet, die hem steeds met raad en daan, ook in de weieens moeilijke oogenblikken, heeft bijgestaan. Spr. hoopte, dat velen, die kennis hebben genomen van de veranderingen in het theater, waardoor een gezellige en intieme sfeer is ontstaan, tot de geregelde bezoekers van deze bioscoop zullen gaan behooren. Daarop ving het programma aan met een zeer uitgebreid en actueel journaal, waarin o.m. opgenomen het bezoek van Prins Bemhard aan het korps mariniers te Rotterdam en de feestelijkheden te Scheveningen ter herdenking van de landing van den Prins van Oranje. Daarna volgde de eerste hoofdfilm onder den titel: "Jongens in Uniform", een amusant en soms ook spannend verhaal, waarin Frank Coghlan en Florine Mc Kinney de hoofdrollen vervullen. De tweede hoofdfilm is "De dertien Landers", een geschiedenis, die zich afspeelt in het jaar 1926 in de onmetelijke woestijngebieden van Azië. Een aantal dienstplichtigen, na hun diensttijd beëindigd te hebben, is op weg naar huis en moet, om het dichtstbijzijnde station te bereiken, een langen tocht maken door het woestijngebied. De ontberingen, die zij te doorstaan hebben zijn vele, maar het ergste is wel het gebrek aan water. Eindelijk hebben zij een bron gevonden, die slechts zeer spaarzaam water geeft. Bij dezen bron vinden zijn tevens machinegeweren en munitie en deze zullen hun goed van pas komen. Zij worden n.l. overvallen door een bende, die de bron in beslag wil nemen en tegen dit groote aantal bandieten zijn zij met hun paar mannen niet opgewassen. Toch weten ze zich langen tijd te handhaven, maar bij de vele vuurgevechten en door de groote hitte komt de een na den ander om. Tenslotte blijven er nog twee over van het gezelschap en deze dappere mannen zullen ook bijna in handen vallen van de bandieten, als plotseling een troepenmacht, waarvan zij ook eens deel uitmaakten, komt opdagen en hen verlost. De hoofdman van de bende, met wien zij zoovele malen onderhandeld hadden, valt tenslotte, zoals zij onder elkaar gezworen hadden, levend in hun handen. Tusschen de beide hoofdfilms wordt een variéténummer vertoond, waarin de Rus Kajanoff optreedt, die zich een virtuoos toont in het bespelen van twee soorten kleine trekharmonica's. Hij oogstte dan ook een welverdiend applaus. Uit: Schiedamsche Courant, 16-12-1938 38 Scyedam jrg. 37 nr. 1

Scyedam | 2011 | | pagina 38