Brandersstad. Daar leken zij voor lange tijd veilig gesteld. Doorreorganisatie van het (voorbereidend) beroepsonderwijs in Schiedam en in de regio, met als gevolg zowel concentratie als decentralisatie, werd in 2009 besloten tot nieuwbouw voor het Lentizcollege achter het ns-station Schiedam- Centrum. Buitengewoon teleurstellend is het dat voor de 24 mooie ramen door de bestuurders en de architect in het nieuwe gebouw geen plaats werd toebedeeld. De Historische Vereniging denkt mee aan een oplossing de ramen als samenhangend geheel voor Schiedam te behouden. (In Scyedam jrg. 19 nr.4 is over deze ramen meer te lezen.) Wennekerpand Het in 1953 als bottelarij voor distilleerderij Wenneker gebouwde pand tussen Vijgensteeg en Sint Annazusterstraat werd door Wenneker verlaten bij de verhuizing van het bedrijf naar Roosendaal. Daarna heeft het gebouw jaren dienst gedaan voor de Sociale Werkplaats (de Bedrijfsgemeenschap Schiemond) en voor enige andere bedrijven. Plannen voor het inbouwen van kleine wooneenheden en later het daar te vestigen Glasmuseum/instituut haalden het niet. In ieder geval was het gebouw als, overigens onbeschermd, industrieel wederopbouwmonument interessant genoeg om te behouden. Uiteindelijk bleek het plan om een aantal culturele instellingen er een plaats te geven wel haalbaar. Het inbouwen van een kleine theaterzaal en een filmzaal maakten er deel van uit. De start van de verbouwwerkzaamheden was op 16 februari 2010. Op 1 april 2011 werd een deel reeds in gebruik genomen. De officiële opening van dit cultuurverzamelgebouw met de naam Wennekerpand zal na de zomer plaats hebben. Scyedam jrg. 37 nr. 2 65 Hg OISTIt t f EftDf RIJ WENNEKER HERONTWIKKELING De uit 1953 daterende voormalige bottelarij van Wenneker aan de Vijgensteeg. Op het gevelbord het niet-uitgevoerde plan voor de nieuwbouw van 24 appartementen. (Foto: R. W. Poels, jui 2003).

Scyedam | 2011 | | pagina 25