gebruik voor podiumconcerten. Er werd niet voorzien in een amfitheater, maar er werden wel een drietal terrassen gecreëerd op een flauw hellend talud. (afb. 16, 17) Deze ter rassen werden door lage hagen van elkaar gescheiden. Tegen deze hagen werd sierbe strating met banken aangebracht. Op de ter rassen werden bloembakken geplaatst. Op de bestrating werden tevens sportvelden uitge zet, in het bijzonder voor de volleybalsport. Een lage muur of talud scheidde dit parkdeel met het stuk direct aan de Tuinlaan. Vanaf het terras voor het Podium leidde een pad verder de Plantage in. Door de ingreep ontstonden in de Kop van de Plantage drie zones: de zone met het oorlogsmonument, een stuk plantsoen tussen Tuinlaan en de 'keermuur' van het achterterras van het podiumtalud en het podium met de bijbehorende terrassen. In het middenstuk stond overigens lange tijd het kantoortje van de Schiedamse Gemeen schap/VVV. De Kop van de Plantage werd gekenmerkt door een groot aantal bomen, dat de open ruimte omlijste. In de rest van het park werden boomgroepen op een veel gevarieerder wijze toegepast. Bovendien werd een aantal bestaande bomen in het ont werp geïntegreerd. De belangrijkste wijziging in het eigenlijke Plantagepark betreft het rechttrekken en ver eenvoudigen van de wandelpaden. In het park werd een pleintje gecreëerd, voorzien van sierbestrating en een speelplaats. In het beplantingsontwerp werden doorzichten gecreëerd tussen de gevelwanden langs de Plantage. Bovendien werd gestreefd naar eenheid met de boomgroepen langs de Lange Nieuwstraat. Deze straat had immers een steeds groter profiel gekregen, waardoor de relatie van de huizen met het park steeds zwakker werd. Het Plantagepodium nader bekeken Na het debacle rond de bouw van het cultureel lie «uif/mny van het S.G.-podiutn Afbeelding 16. Uitgevoerd inrichtingsplan voor het auditorium bij het podium. Scyedam jrg. 37 nr. 4 127

Scyedam | 2011 | | pagina 19