Uit berichtgeving van 7 september 2011 wordt de omvang van de brand duidelijk: 08:07uur: Om streeks half 8 vanochtend is er op de Hoog straat is Schie dam een brand uitgebroken. De brandweer is met drie voertuigen ter plaatse en bezig het vuur te bestrijden. Voor zover bekend zijn er geen mensen binnen. 08:45uur: Omstreeks half8 vanochtend is erop de Hoogstraat 10 in Schiedam een brand uitgebroken met veel rookontwikkeling. De brandweer is met 4 voertuigen ter plaatse en aan de voor- en achterzijde van het pand aan het blussen. De brand is begonnen op de begane grond en heeft zich daarna verder uitgebreid door het hele pand. Brandweer controleert op dit moment ook de naastgelegen woningen. Er is veel schade. Er waren geen mensen aanwezig in het pand toen de brand uitbrak. 09:27uur: De brand op Hoogstraat 10 in Schiedam is grotendeels uit maar het sein brand meester is nog niet gegeven. Er is geen uitbreiding naar de aangrenzende panden. De brandweer controleert op dit moment het hele pand. In verband met de forse schade door de brand gaat dit enige tijd duren. 09:34uur: Bij de brand is een brandweerman van de trap gevallen. Hij is hierbij licht gewond geraakt. 11:01 uur: Grote brand Hoogstraat Schiedam is onder controle. De brand aan de Hoog straat is onder controle en er is inmiddels afgeschaald. Dat betekent dat er voertuigen terug zijn naar de kazerne. De brandweer is binnen nog steeds aan het koelen. In de vloer, die onder andere uit houten balken bestaat, zitten nog steeds plekken met een te hoge temperatuur. Er vinden op dit moment sloopwerkzaamheden plaats om al die warme plekken te koelen. Het sein brand meester is nog niet gegeven. 11:42uur: Bij de grote brand aan de Hoogstraat 10 is omstreeks 11.30 uur het sein brand meester gegeven. Scyedam jrg. 38 nr. 2 59

Scyedam | 2012 | | pagina 27